ZADRANI I DRUGI PUTA SLAVILI OVE SEZONE... ABA LIGA: PORAZ CEDEVITE U ZADRU…

U 20.kolu ABA lige Cedevita je doživjela svoj  peti, a drugi uzastopni poraz u ligi. I drugi puta ove sezone svladao ih je Zadar. Ovoga puta na Višnjiku je bilo 81:72 za domaćine koji su ostvarili značajnu pobjedu u borbi za ostanak u ligi, a Cedevita se novim porazom praktički oprostila od mogućnosti da u posljednjih šest kola dohvati prvo mjesto. Čak štoviše imat će veliku borbu sa Crvenom Zvezdom za poziciju broj dva.

Bivši igrač Cedevite, a sada Zadra Filip Kraljević ubacio je  30 poena i bio ključ pobjededomaćina. Zagrepčani su kontrolirali igru i rezultat do završnice treće četvrtine kada su domaćini u spomenutom periodu i početkom posljednje četvrtine napravili seriju 14:2.

“Potpuno zaslužena pobjeda Zadra. Čestitam im na konstantnoj igri cijelo vrijeme. Osim druge četvrtine, bili su bolji u ostatku utakmice. Mi smo prvo poluvrijeme odigrali pristojno, a drugu četvrtinu jako dobro. Međutim, jedna glupost na kraju druge četvrtine kad smo primili dva poena iz našeg posjeda na manje od sekundu do kraja Zadru je dala dodatni impuls za drugo poluvrijeme, koje smo napadački otvorili dobro, no obrana više nije štimala. Puno smo previše propuštali. Zadar je bio s puno više energije. Puno lopti koje smo imali nadohvat ruke nismo uhvatili jer su igrači Zadra bili puno brži i reaktivniji nego mi.”…kazao je trener Cedevite Veljko Mršić nakon utakmica, a prenosi službena klupska stranica

Kod Cedevite je Jacob Pullen ubacio 23 poena. Miro Bilan je dodao 15 poena uz 10 skokova.

Cedevitu u četvrtak očekuje domaći susret 4.kola Top 16 Eurolige kada u Zagreb dolazi Anadolu Efes našeg Darija Šarića.