U NEDJELJU CEDEVITA U SKOPLJU KOD MZT-A... ABA LIGA: DOMAĆI PORAZ CIBONE…

Košarkašima Cibone 13.kolo ABA lige nije ponudilo razloga za zadovoljstvo. Nakon više od mjesec dana Vukovi su se vratili domaćim susretima porazom od vodeće Budućnost VOLI iz Podgorice 91:68.

I dok je prvo poluvrijeme ponudilo nadu da Cibosi mogu iznenaditi lidera lige, u nastavku je Budućnost pokazala svoju kvalitetu što se posebno odnosilo na treću četvrtinu.

ABA Liga, 13. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
Cibona 22 20 7 20 69
Budućnost Voli 19 29 26 17 91
05.12.2015. / 21:00 42:48 27:43
Kod Cibone nešto bolji od ostalih Filip Krušlin sa 14 i Marin Rozić s 13 poena.

“Mislim da su iskoristili svoje prednosti, prije svega s obzirom da smo tanki na nekim pozicijama. Nije lagano Žižiću i Zubcu braniti pick n roll. Ljudi su danas jednostavno pogodili i iskažnjavali su nas. Nismo uspjeli napraviti neku ozbiljniji rezultat, a drugo poluvrijeme nismo imali više ni energije ni rotacije”, kazao je trener Cibone Slaven Rimac.

Cedevita svoj naporni ritam nastavlja gostovanjem u Skoplju kod MZT-a. Momčad Veljka Mršića bez Jacoba Pullena u sastavu u nedjelju od 19.00 sati traži svoju desetu pobjedu, a trener Cedevite o domaćinima kaže ”Njihovi rezultati sa Zvezdom kući -5 pa kod Budućnosti -10 su pokazatelji da ih moramo shvatiti vrlo ozbiljno. Bit će vjerojatno puna dvorana i na nama će se htjeti dokazati i izvući iz krize. Mi, pak, od početka trebamo krenuti jako, čvrsto i agresivno kako igramo u Euroligi i ne dopustiti iznenađenje”.