VUKOVI SLAVILI U LJUBLJANI, U NEDJELJU DOLAZI METALAC... ABA LIGA: CIBONA SPAŠAVALA POBJEDU…

Cibona je uspijela uzvratiti Union Olimpiji za poraz u prvom dijelu ABA lige u Zagrebu. Vukovi su u Stožicama u 17. kolu slavili minimalnu pobjedu 68:67 nakon što je Filip Krušlin pogodio jedno slobodno bacanje. Na nije se činilo da će Cibona u završnici spašavati pobjedu jer je već u prvom poluvremenu imala 20 razlike (35:15), a u 28.minuti i +15 (51:36).

Ali tada je ostala bez poena punih šest minuta pa su domaćini serijom 16:0 poveli 52:51. Nakon što je ponajbolji Cibos večeras Filip Krušlin (16) ubacio svoju drugu tricu za 64:59 činilo se da bodovi sigurno odlaze u Zagreb. Ipak domaćini poenima Lešića i Zagorca dolaze do izjednačenja, a u neizvjesnoj završnici Krušlin uspijeva pogoditi za sedmu pobjedu Cibone koja će u nedjelju ugostiti Metalac iz Valjeva.

Uz Krušlina vrijedi izdvojiti i 15 poena Nebojše Joksimovića i 13 Andrije Žižića.