CEDEVITA U NEDJELJU (19.00) DOMAĆIN SUTJESCI IZ NIKŠIĆA.... ABA LIGA: CIBONA UTIŠALA TAJFUN…

foto aba-liga.com

Cibona je uvjerljivom pobjedom u Celju kod Tajfuna 74:52 u 15.kolu stigla do druge uzastopne pobjede u ligi i najavila iskorak prema gorinjem domu lige. Odlična obrana i sjajna prezentacija mladog Ivice Zubca (16 poena i 6 skokova za 20 minuta) obilježili su utakmicu u kojoj je Cibona vodila od početka susreta, a domaćini su najviše napravili sredinom treće četvrtine kada su stigli na zaostatak 42:39, a Cibona je brzom serijom 13:0 rješila sve dvojbe u ovom susretu. Uz Zubca vrijedi izdvojiti 12 poena i 12 skokova Marka Jagodića Kuridže. Cibona nakon ovog kola ima šest pobjeda i devet poraza.

Cedevita će svoj veliki pobjednički niz u ABA ligi pokušati nastaviti u nedjelju (19.00) kada će u KC Dražen Petrović ugostiti posljednju Sutjesku iz Nikšića. Pomoćni trener Cedevite Dražen Orešković naglašava umor, ali očekuje novu pobjedu “Želimo na sam vrh. Ova je utakmica koju igramo protiv protivnika koji je trenutno zadnji na tablici, no radi se o protivniku koji je za svaki respekt. To je ekipa koja se za nas sprema tjedan dana, a mi u kratkom razdoblju igramo dvije utakmice. Oni očekuju da smo mi umorni zbog puta i svega, no mi ulazimo kao favoriti i nadam se da ćemo to i opravdati”…prenosi službena klupska stranica