DOMAĆINI SLAVILI POBJEDU 62:53 ABA LIGA: CIBONA PORAŽENA U ZADRU

U prvoj utakmici ABA lige u novoj sezoni Cibona je poražena na gostovanju u Zadru 62:53.

Zadrani su bolje otvorili susret i već nakon prve četvrtine imali deset poena prednosti (18:8).  Cibona se početkom druge četvrtine uspijela nakratko vratiti u susret (21:18), ali već do poluvremena Zadar opet ima deset razlike.

U nastavku prilika se Ciboni ukazala u finišu susreta kada je Corey Fisher pogodio tricu, a Marko Jagodić Kuridža smanjio na 55:52. Ipak tada Cibona nekoristi svoje napade, a pobjedu domaćinima donosi Lovre Bašić.

Zadar je predvodio Glenn Cosey s 20 poena, a kod Cibone Ante Žižić je ubacio 11 uz 7 skokova.

ZADAR – CIBONA   62:53  (18:8, 19:19, 12:16, 13:10)

Zadar: Bašić 3, Cosey 20, Kraljević 6, Šango, Širko, M.Ramljak 8, Bošnjak 3, Marinković 11, Barać 5, I.Ramljak 2, Pašalić 4, Jurica.
Cibona: Berisha 8, Krušlin 6, Hukić 8, Fisher 9, Rozić 7,Jagodić Kuridža 4, Slavica, Mavra, And.Žižić, Ant. Žižić 11, Saddler.

Cibona će u nedjelju u 2.kolu od 19.00 sati ugostiti slovenski Tajfun.