CIBONA U PONEDJELJAK GOST CRVENE ZVEZDE... ABA LIGA: CEDEVITA SVLADALA I PARTIZAN…

Cedevita je nastavila svoj niz pobjeda u ABA ligi. Večeras su u Domu sportova u 12 kolu svladali Partizan 75:72 tako ubilježili devetu pobjedu u posljednjih deset susreta u svim natjecanjima.

Gosti su bolje otvorili susret (14:23), a Cedevita je do poluvremena uspijela doći na minimalni zaostatak (35:36).

Nakon što je Cedevita vodila 63:56 na pet minuta prije kraja Partizan se vratio serijom 8:0 i poveo 64:63. U neizvjesnoj završnici Jacob Pullen je ubacio jedno bacanje za vodstvo Cedevite 74-72, nakon čega je Luka Babić dohvatio napadački skok i pogodio jedno bacanje za 75-72 na dvije sekunde prije kraja. U preostalom vremenu Partizan je uspio pucati po košu, ali ne i pogoditi.

Cedevitu je predvodio Miro Bilan 13 poena i 8 skokova. Pullen je dodao 12, a Henry Walker 11. Kod Partizana Kevin Jones je ubacio 21.

Ovo je bila deveta pobjeda Cedevite u ABA ligi, a Cibona svoj susret igra sutra (ponedjeljak) kada će biti gost Crvene zvezde. Uoči utakmice u Beogradu trener Cibone Slaven Rimac će kazati ”Zvezda je zadnje dvije godine u problemima s rosterom i ozljedama, tako da ni u oni nisu u idealnoj situaciji. Međutim zna se, imaju lijepe šanse u Euroligi za proći u top 16, neće nam biti lako igrati u Pioniru pred njihovim navijačima. Ali mislim da s ovim mini pripremama i dva, tri ekstra treninga možemo napraviti određeni pomak u našoj igri”, te dodati ‘‘Napast ćemo ih tamo gdje smatramo da smo slabi, ali riječ je o momčdi koaj se može prilagoditi na više stavri s obzirom na roster, tako da moramo biti pametni i puno bolji u obrani. Prije svega u tim defanzivnim duelima 1 na 1 kako bi nam bilo lakše”.