PETA POBJEDA U OSMOM SUSRETU... ABA LIGA: CEDEVITA PRESKOČILA TAJFUN…

Cedevita se vratila pobjedama U ABA ligi. U 8.kolu na gostovanju kod slovenskog prvaka Tajfuna momčad Veljka Mršića slavila je pobjedu 78:67 što joj je bila peta pobjeda ove sezone.

Prvo poluvrijeme ponudilo je bolji početak domaćina (20:15), nastavak Cedevite (34:23), ali i mini prednosti na poluvremenu (36:34) Cedevite koja je u trećoj četvrtini rješila pitanje pobjednika.

Na isteku tridesete minute bilo je 60:47, a u 33.minuti nakon trice Luke Babića najvećih + 22 (69:47). Do kraja su domaćini serijom 16:2 uspijeli smanjiti na 71:63, ali ne i ugroziti pobjedu Cedevite za koju su najučinkovitiji bili Jacob Pullen i Miro Bilan sa 16 poena, a 13 je dodao Marko Arapović. Kod domaćina najviše je ubacio Ceola Clark (19).

Cedevita će slijedeće nedjelje ugostiti Mega Leks.