SVLADAN SRPSKI MEGA LEKS 78:68... ABA LIGA: CEDEVITA NASTAVILA NIZ POBJEDA…

Cedevita je nastavila niz pobjeda svladavši srpski Mega Leks 78:68 u Domu sportova u okviru 9.kola ABA lige i na taj način ubilježila šestu pobjedu.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i poenima Luke Babića poveli 25:17 početkom druge četvrtine, a nešto kasnije Miro Bilan ubacuje za + 10 (30:20). Ove sezone odlična Mega Leks rada radi seriju 12:3 i vraća se rezultatski u utakmicu, a unatoč prednosti Cedevite 46:40 sredinom treće četvrtine na ulasku u posljednjih deset minuta gosti vode 53:50.

Cedevita je u 33 minuti imala zaostatak 63:57, ali i napravila seriju 11:0 koju su kreirali Babić i Bilan, a nakon dolaska Mege na 68:65 važnu tricu ubacio je Babić, a pobjedu praktički potvrdio Marko Arapović.

Cedevitu se predvodili Babić s 18 poena, 8 skokova i 5 asista. Jacob Pullen je dodao 17 uz 6 asista, a Arapović 15 uz 6 skokova.

Cedevita će u 5.kolu Eurolige u petak u Zagrebu ugostiti španjolsku Laboral Kutxu koju s klupe vodi Velimir Perasović i pokušati dohvatiti treću uzastopnu pobjedu u Euroligi, a slijedeći nastup u ABA ligi imat će slijedeće nedjelje kada će ugostiti Union Olimpiju.