ABA: Cibona nadigrala Split…

U 11.kolu AdmiralBet ABA lige Cibona je slavila protiv Splita 81:73 i upisala četvrtu pobjedu. Vukove je nakon odlaska Jakše Vulića s klupe vodio Bariša Krasić, a izvjesno je da će novi trener Cibone od ponedjeljka biti Dino Repeša.

Poslije trice Lovre Gnjidića nakon četiri minute Split je vodio 11:0, a Cibona je krenula tricom Aleksandra Aranitovića koji je povukao Vukove do rezultatskog priključka na kraju prve četvrtine. Zapažene minute u drugoj četvrtini bilježi Matej Bošnjak, a na odmoru je izjednačeno (41:41). Splićani su sredinom treće četvrtine posljednji puta vodili (53:52) da bi seriju Cibone 12:2 tricom zaključio Ivan Majcunić koji je u nastavku ubacio tri trice i uz Jakova Mustapića bio ključ odlaska na +17 (76:59).

‘Prije svega čestitke momcima na jednoj vrhunskoj izvedbi u drugom poluvremenu, u prvo poluvrijeme nismo ušli dobro, bili smo u grču. Kasnije kada smo se opustili to je bilo puno bolje, a drugo poluvrijeme bilo je vrhunsko, posebno ta obrana gdje su svi disali zajedno i ginuli jedan za drugog, to je bio ključ ove utakmice. Još jednom čestitam momcima na pobjedi, svom stožeru i suradnicima, a posebno bih istaknuo našeg kondicijskog trenera Brunu Damjana koji je vrhunski pripremio momčad za ovu utakmicu.’ – rekao je Bariša Krasić, trener KK Cibona.

Aranitović je ubacio 19, Mustapić 15, a Tomislav Buljan 12 poena. Kod Splita po 13 poena ubacili su Toni Perković i Lewis Sullivan.

Ciboni sada slijedi gostovanje u Zadru u sklopu Favbet Premijer lige kao i dva uzastopna gostovanja u AdmiralBet ABA ligi.