VERN BOLJI OD MEDVEŠČAKA... A-2 (M): ZAPRUĐE PREOKRETOM DO POBJEDE…

Danas su igrane prve dvije utakmice 5.kola A 2 lige centar. U derbiju kola, a vjerojatno i prvog dijela sezone Zapruđe je svladalo Hermes Analiticu 91:85, dok je u drugom susretu VERN nadigrao Medveščak 76:59.

Zapruđe
Sven Smajlagić 35, Hrvoje Sertić 16, Mateo Habazin 11, Kristijan Joksimović 10, Petar Babić 9, Filip Stanić 4, Filip Knežević 4, Alen Trepalovac 2, Dario Livajić 0, Ivan Medved 0, Jakša Milatić 0, Ivan Bilić 0.
Hermes Analitica
Hrvoje Puljko 21, Julijan Rajič 20, Josip Škara 10, Karlo Uljarević 10, Hrvoje Garafolić 9, Damir Mijić 8, Željko Jović 7, 0, Luka Šapro 0, Josip Križanović 0, Dejan Srzić 0, Ognjen Pavlović 0, Lovro Mandalinić 0.
U susretu dviju neporaženih momčadi pobjeda je velikim preokretom u završnici pripala domaćinu Zapruđu koje je nakon tri četvrtine bilo u zaostatku 69:59, a posljednju četvrtinu rjepšili u svoju korist 32:16. Ipak u posljednjih deset minuta Sven Smajlagić (35) povukao je domaćine prema petoj pobjedi ove sezone. Hermes Analiticu je tri četvrtine predvodio Hrvoje Puljko (21), ali to nije bilo dovoljno momčadi Zvonimira Mravka koja će tako nakon dugo vremena u nastavku sezone gledati u leđa Zapruđu.
Zap-her1
Zap-Her 4

AKK Vern 25 20 12 19 76
Medveščak 16 18 16 9 59
28.10.2015. / 17:45 45:34 31:25
AKK Vern
Ivan Tvrtko Majić 18, Leon Abramović 15, Jure Rezo 8, Hrvoje Božić 8, Zvonimir Ćutuk 8, Tomislav Garvanović 6, Branimir Devčić 6, Tomislav Grgić 5, Matej Kljajić 2, Filip Šimović 0, Ivan Ćorić 0, Mario Raič 0.
Medveščak
Roko Anzulović 20, Niko Gril 11, Bruno Žganec 10, Antonio Kuga 7, Nikola Ivanković 6, Marko Dojkić 2, Marko Kopanja 2, Kazimir Samošćanec 1, Nikša Šiljezar 0, Tvrtko Laktić 0, Luka Budimir 0, Armano Ćibarić 0.

U drugoj utakmici VERN je kao domaćin nadigrao Medveščak 76:59 i tako upisao svoju treću pobjedu, a Medveščak treći poraz. VERN je prevodio junior Ivan Tvrtko Majić koji je ubacio 18 poena. Leon Abramović je dodao 15. Kod Medveščaka najefikasniji Roko Anzulović s 20 poena.