ANALITIČARI NADIGRALI ZAPRUĐE 93:73... A-2 (M): HERMESU DERBI I VRH….

U derbi utakmici 16.kola A-2 lige i cijele sezone Hermes Analitica je pred punom dvoranom kao domaćin nadigrala Zapruđe 93:73 i tako s pobjedom većom od šest razlike preuzela prvo mjesto na tablici. Uoči početka susreta obje momčadi su popunile roster. Domaćinima se na sjajan način nakon ozljede vratio Karlo Uljarević (24 poena, trice 4/6), a Zapruđe je angažiralo Juricu Jagnjića i Dominika Herendića.

Početak susreta (14:3) dao je naslutiti konačnog pobjednika iako je Zapruđe uspijelo do odmora uhvatiti rezultatski priključak (37:34). Susret je prelomljen krajem treće i početkom četvrte četvrtine kada su domaćini serijom trica stigli do prednosti 73:54, a u posljednjih pet minuta ušli s velikih + 23 (79:56). Najvećih + 25 (88:63) Analitičari su imali na tri minute do kraja.

Hermes Analitica je ubacila 13 trica, a uz Uljarevića posebno raspoloženi su bili Josip Škara (16p, 5 as), Goran Fodor (15p, trice 5/9) i Damir Mijić (14), a svoju dionicu imali su Hrvoje Garafolić (11p, 6 sk, 6 as) i Julijan Rajič (9p, 11 sk). Kod Zapruđa koje je doživjelo prvi poraz i neovisi više o svojim rezultatima bolji od ostalih su bili Hrvoje Gašparac (18) i Mateo Habazin (12). Herendić je u debiju uz 9 poena skupio 18 skokova.

” Od petog kola smo čekali ovu utakmicu. Imali smo jako dobru pripremu i odličan ulazak u utakmicu. Nažalost pali smo u drugom djelu prvog poluvremena, ali smo u nastavku pokazali da smo ipak bolja ekipa. Velika pobjeda za nas, ali prvenstvo još nije rješeno jer i jedni i drugi imamo nekoliko teških utakmica do kraja”..kaže Zvonimir Mravak, trener Hermes Analitice nakon utakmice, a trener Zapruđa Siniša Mesić je mogao samo čestitati domaćinima ” Čestitke domaćinima na zasluženoj pobjedi. Bolje su od nas ušli u utakmicu i jednostavno danas bili bolji od nas”.