ZAPAD SLAVIO U DUBRAVI... A-2 (M): HERMES UVJERLJIV U DERBIJU….

U petak navečer igrane su prve dvije utakmice 10.kola A 2 muške lige centar u kojima su pobjede zabilježili Hermes Analitica i Zapad.

06.12.2015. 19:30 Zapruđe - Sesvete 102:87

Hermes Analitica je u derbiju kola nadigrala Mladost 98:61 uz 20 poena Hrvoja Garafolića i Julijana Rajiča. Mladost je do poluvremena bila u zaostatku 47:37, a nastavak je ponudio dominaciju domaćina koji su slavili u svim domaćim utakmicama prvog dijela sezone.

Druga liga Centar, 10. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
Hermes Analitica 26 21 25 26 98
Mladost 14 23 11 13 61
04.12.2015. / 18:45 47:37 51:24
Hermes Analitica
Julijan Rajič 20, Hrvoje Garafolić 20, Josip Škara 13, Damir Mijić 11, Karlo Uljarević 9, Luka Šapro 8, Željko Jović 5, Dejan Srzić 4, Josip Križanović 4, Lovro Mandalinić 2, Ognjen Pavlović 2.
Mladost
Luka Barišić 11, Antonio Jordano 11, Darko Bajo 9, Matej Gašpert 8, Dario Kuzmanović 8, Luka Pešut 6, Marin Mihalić 3, Leon Dubroja 3, Tomislav Đurinović 2, Marko Montana 0, Filip Varga Brzica 0.
Zapad je došao do prve pobjede u Dubravi koja je nastavila niz poraza. Gosti su na pet i pol minuta do kraja imali 12 razlike (68:56), ali i doveli se u situaciju da spašavaju pobjedu. Dubrava je povela nakratko 70:69 u završnici, ali Zapad je bio mirnije ruke s linije slobodnih bacanja i zasluženo nosi pobjedu u zapadni dio grada. Matija Markočić (16), Andrej Čar (15) i Marko Zadro (14) su predvodili momčad Porina Poredoša koji nakon susreta nije skrivao zadovoljstvo pobjedom ” Prva naša pobjeda u Dubravi koja nam je jako slatka u ovo predbožićno vrijeme. Igrali smo jako dobro tri četvrtine, a onda pod pritiskom Dubrave počeli griješiti i dopustili domaćinima da povedu. Na kraju smo pokazali karakter i ubilježili pobjedu koja nas vodi prema sredini tablice”. Kod Dubrave Dario Gazić i Fran Vujić su ubacili po 16 poena.