PRED 5000 GLEDATELJA U DOMU DRAŽENA PETROVIĆA CEDEVITA SVLADALA I LABORAL KUTXU

Još jedna velika pobjeda Cedevite. U 5.kolu Eurolige pred punom Draženovom dvoranom Cedevita je svladala Laboral Kutxu 76:67 i ubilježila svoju treću pobjedu. Sjajna igra u nastavku susreta donijela je veliko slavlje i nastavak odličnog niza.

Cedevita je na startu poevla 8:2, ali su se gosti brzo vratili i već do kraja prve četvrtine stigli do prednosti 18:16. Drugu četvrtinu Laboral Kutxa otvara odlično i poenima Jake Blažiča i Mike Jamesa rade seriju 10:3 kojom dolaze do prednosti 28:19. Nešto kasnije Blažič ubacuje drugu tricu za 31:21 sredinom druge četvrtine. Do domora Cedevita je preko Gordića, Arapovića i Bilana uspjela smanjiti prednost na 37:31.

Iz svlačionice na poluvremenu izašla je odlučna Cedevita da dohvati i treću uzastopnu euro pobjedu. Odličnom trećom četvrtinom (23:13) momčad Veljka Mršića vratila je prednost na utakmici. Treću četvrtinu su Miro Bilan i Jacob Pullen otvorili serijom 9:0. Cedevitu je nosila puna dvorana Doma Dražena Petrovića za + 11 (63:52) sredinom posljednje četvrtine, a gosti su tek nakratko zaprijetili (63:57), da bi domaćini u sjajnom finišu u potpunosti nadigrali do ovog susreta vodeću momčad skupine.

Cedevitu je predvodio fantastični Pullen s 26 poena. Bilan je dodao 17 uz 10 skokova, a James White 15 uz 9 skokova. Kod momčadi Velimira Perasovića najbolji je bio Jaka Blažič s 20 poena.

Cedevita će u nedjelju u 10.kolu ABA lige ugostiti Union Olimpiju u dvorani II Doma Sportova.