Zagreb na +50 kod Orke, Medveščak uvjerljiv u Sl.Brodu…

U 3.kolu Premijer ženske lige Zagreb je upisao i treću pobjedu. Na gostovanju u Dubravi kod Orke bilo je uvjerljivih 86:36. Agresivnim ulaskom u utakmicu sastav Danice Talajić brzo je stigao do rezultatske prednosti koja je na odmoru bila +30 (47:17). Prvo ime utakmice bila Katarina Sekulić s 18 poena i 10 skokova. Anabela Jakelić je dodala 11, a Nicole Vogrinc i Tea Miletić po 10. Kod Orke koja je igrala bez Ane Marije Novine najefikasnija je bila Rahela Mikulić (10).

”Bila je očekivana pobjeda iako je našoj mladoj ekipi svaka utakmica novi izazov na svoj način. Neke stvari koje smo se dogovorili smo i radili pa je s te strane ovo bila dobra utakmica za nas. Veseli nas činjenica da smo mogli raspodijeliti minutažu jer nas u utorak čeka put u Bugarsku na utakmicu WABA lige. S te strane nam je ova utakmica odgovarala. Ove prve tri pobjede nisu stigle s neba jer cure jako vrijedno treniraju još od sredine kolovoza, a treba reći da su nam tri jako bitne igračice izvan sastava. Za dva tjedna bi trebali biti kompletni i onda nastaviti na ovaj način jer je početak sezone iz snova kao što bi se reklo”…kazala je Danica Talajić, trenerica Zagreba.

”Čestitam Zagrebu na pobjedi i svojim curama na zalaganju. Ovakve utakmice dobro dođu curama da skupljaju neophodno iskustvo i nastave svoj razvoj. Puno nam znači pobjeda u Splitu u prošlom kolu u vidu samopouzdanja, ali kao što kaže nogometni izbornik Zlatko Dalić skromno i skrušeno idemo dalje”…kaže trenerica Orke Marina Mikulić.

Medveščak je slavio pobjedu u Slavonskom Brodu 76:48 u utakmici koju je prelomio u trećoj četvrtini (29:11). Ubacile su Medekice 10 trica, a Anđela Strize (17) i Lucija Skorić (13) su predvodile sastav Ive Borović Gregov. Brod Na Savi je predvodila Jelena Zorić s 15 poena.