Uvjerljiv poraz Orke u Slavonskom Brodu…

U derbiju 4.kola kvalifikacijske lige za popunu ženske Premijer lige u sezoni 2021/22 Brod Na Savi je uvjerljivo nadigrao Orku iz Zagreba 78:49 i tako uz pobjedu nadoknadio i minus 12 iz prve utakmice te napravio veliki korak prema osvajanju prvog mjesta i direktnog plasmana u Premijer ligu. Zagrepčanke su samo u prvoj četvrtini (14:14) rezultatski parirale Brođankama koje su do odmora napravile 9 razlike (37:28). U poraz manji od 12 razlike sastav Kristijana Beloševića vjerovao je do posljednje četvrtine koja je u potpunosti pripala Brodu Na Savi koji je nakon +11 (52:41) četvrtu četvrtinu otvorio serijom 16:3 i preko Elene Peričić, Josipe Tuftan i Ivane Krajine stigao do uvjerljive pobjede.

Peričić je ubacila 21, Krajina 16, a Tuftan 15 poena. Kod Orke koja je imala skroman šut Iva Pavić je ubacila 20, a Nika Mateković 11 poena.

Nakon četiri kola Brod Na Savi i Orka imaju po tri pobjede i jedan poraz, a idućeg vikenda Orka će ugostiti Vindi, a Brod Na Savi gostuje u Vodicama.