ZADAR SERIJOM 15:2 U ZAVRŠNICI DO FINALA PH... TREŠNJEVKA 2009 ISPUSTILA POBJEDU U ZADRU…

U drugoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske Trešnjevka 2009 je poražena u Zadru 73:70 i na taj način se oprostila od mogućnosti ulaska u finale gdje će Zadar igrati protiv Medveščaka. A nakon ovog susreta ekipa Deana Nemeca ima za čime žaliti jer je vodila veći dio susreta, a Zadar je utakmicu dobio u posljednje četiri minute kada je napravio seriju 15:2.

Odlična šuterska večer Trešnjevke 2009 (trice 10/20) nije na kraju donijela željenu pobjedu i priliku da se kroz treću utakmicu izbori finale PH.

Sredinom treće četvrtine Trešnjevka 2009 je imala devet poena viška (52:43), a na nešto više od četiri minute do kraja i 68:58. Kada se činilo da zagrepčanke rješavaju susret u svoju korist Zadar tricama Glorije Sikirić i Lucije Strmelj dolazi na zaostatak 70:69 s kojim se ušlo u posljednje dvije minute. U pravoj drami nakon izgubljenih lopti Karle Erjavec i Lane Pačkovski, domaće igračice preko Ivane Dujić i Ane Vrsaljko dolaze do prednosti 73:70. Na kraju je Pačkovski pokušala tricom izboriti produžetak, ali nije bila precizna.

Zadar je predvodila Vrsaljko (18), a Sikirić je dodala (16). Kod Trešnjevke 2009 Pačkovski je ubacila 28 poena (trice 6/9), a kelava je dodala 11.

Prva utakmica finala između Medveščaka i Zadra igra se u subotu u Zagrebu.