ZADAR SLAVIO U PRVOJ UTAKMICI POLUFINALA... PORAZ TREŠNJEVKE 2009 NA STARTU DOIGRAVANJA…

U prvoj utakmici polufinala doigravanja košarkašice Trešnjevke 2009 poražene su na domaćem parketu od Zadra 62:55. Na taj način Zadar je poveo 1-0 uoči druge utakmice koja se igra slijedeće srijede u Zadru.

A-1 Ženska Liga - Finale, Polufinale 1. 2. 3. 4. Kraj
ŽKK Trešnjevka 2009 14 20 13 8 55
ŽKK Zadar 19 19 9 15 62
21.04.2016. / 20:00 34:38 21:24

Gošće su bolje otvorile susret, a nakon poena Marte Erslan sredinom druge četvrtine imale 15 poena viška (32:17). Uspijela je Trešnjevka 2009 do odmora preko Lane Pačkovski i Ivone Štirjan smanjiti prednost (34:38). Krajem treće četvrtine Klaudija Dobroslavić i Pačkovski ubacuju trice, a Anita Kelava donosi izjednačenje (47:47) s kojim se ušlo u posljednjih deset minuta. Uspijela je Karla Erjavec ubaciti za prednost 49:47, ali ispostavilo se da je to bila zadnja prednost zagrepčanki, koje su još na četiri minute prije kraja bile na zaostatku 54:57, a pobjedu Zadra potvrđuju raspoložena Ana Vrsaljko i Glorija Sikirić (trica).

Kod Trešnjevke 2009 Pačkovski je ubacila 17 poena, a Dobroslavić 8. Kod Zadra Vrsaljko je ubacila 21, a Sikirić 15 poena.