U POLUFINALU SVLADALI RADIVOJ KORAĆ 63:61, U FINALU PROTIV DOMAĆINA... MEDVEŠČAK U FINALU REGIONALNE LIGE…

Zagrebački Medveščak izborio je finale završnog turnira Regionalne lige u Podgorici. Izabranice Braslava Turića u polufinalnom susretu svladale su Radivoj Korać iz Beograda 63:61 i za naslov pobjednica lige igrat će u nedjelju s domaćinom Budućnost Bemax koja je bila bolja od Kvarnera 70:57.

Srpski klub je utakmicu otvorio s tri trice (9:2), a Medveščak je već do kraja prve četvrtine uhvatio rezultatski priključak i dobio prvu četvrtinu 18:17. S dvije trice Ive Borović na asistencije Ane Čačić zagrebačka ekipa je sredinom druge četvrtine stigla do 10 poena prednosti (28:18). Sjajna Borović vukla je Medveščak do prednosti i u nastavku susreta (43:31) u 27. minuti, a na ulasku u posljednju četvrtinu bio je 50:38. Ipak sama završnica susreta nije mogla proći bez drame. Radivoj Korać je u posljednje dvije minute ušao s zaostatkom 59:60, a važan koš ubacila je Marija Radoš. U samoj završnici uz dosta sreće Medveščak je ipak stigao do zaslužene pobjede i plasmana u finale.

Borović je s 22 poena predvodila Medveščak. Nina Premasunac je dodala 14, Čačić 8, a Patricia Bura 7 poena. Kod Radivoj Koraća Mandić i Bučevac su ubacile po 20 poena.