U 3.KOLU ŽENSKE REGIONALNE SUPERLIGE.... MEDVEŠČAK NADIGRAO VODEĆU BUDUĆNOST…

Veliku utakmicu odigrale su košarkašice Medveščaka koje su večeras na Peščenici svladale vodeću ekipu regionalne Superlige Budućnost Bemax iz Podgorice 73:56.

Ženska Regionalna liga, 3. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
ŽKK Medveščak 20 20 17 16 73
ŽKK Budućnost 15 8 22 11 56
20.01.2016. / 18:30 40:23 33:33

Nakon izjednačenog početka u drugoj četvrtini Medveščak radi seriju 18:4 i dolazi do velikih + 19 (40:21). Gošće su u 27. minuti stigle na zaostatak (45:40), ali Medekice predvođene raspoloženom Ninom Premasunac (19p, 19 sk) nisu dopustile potpuni preokret. Uz Premasunac izdvajamo Ivu Borović (11), Patriciju Buru i Ružicu Džankić (5 as) po 10, te Anu Čačić s 9 poena (7 sk, 6 as).

” Odlična naša utakmica. Taktički smo se jako dobro pripremili, i cure su to primjenile na utakmici. U ovakvoj utakmici smo rano stekli veliku prednost, pa se Budućost kao odlična ekipa uspijela vratiti u trećoj četvrtini. Međutim nakon dva naša TO uspijeli smo se smiriti, Nina Premasunac je pogodila važnu tricu i večeras kao i u Zenici odigrala fantastičnu utakmicu. Ovo je pobjeda protiv najbolje ekipe protiv koje smo igrali ove sezone i u rangu je pobjede protiv Kvarnera u Rijeci u PH”..kazao nam je nakon susreta trener Medveščaka Braslav Turić.

Ovom pobjedom Medveščak je potvrdio nastup na završnom F-4 turniru.