Medveščak na pogon Strize i Petrak do pobjede u Puli, Trešnjevka nadigrala Osječanke…

U 4.kolu Premijer lige za prvaka košarkašice Medveščaka i Trešnjevke 2009 su upisale druge pobjede.

Medveščak je slavio u Puli kod domaće Pule Moviter 79:76 uz 28 poena Anđele Strize i 25 Ane Petrak (7as). Medekice su imale odlično otvaranje (27:16), a odgovor Puljanki stigao je u drugoj četvrtini kada su stigle do izjednačenja (31:31), a zahvaljujući Sari Borić i Kelli Schrauth dobile prvo poluvrijeme 38:36. U nastavku su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, a Pula Moviter je košem Sare Plavljanin na ulasku u posljednjih šest minuta imala +8 (71:63). Tada je sjajna Petrak uz 9 poena kreirala seriju 11:0, na 90 sekundi prije kraja zabila je za 76:72. Uz četiri poena Schrauth stigla je Pula do izjednačenja (76:76). U pravoj drami prvo je Strize ubacila jedno bacanje, a nakon promašaja Schrauth oba bacanja je zabila Petrak, a Borić tricom nije uspijela izboriti produžetak.

Uz spomenute Strize i Petrak vrijedi izdvojiti 14 poena Lee Hajdin (7sk, 4 as) i 15 skokova Lucije Skorić. Kod Pule uvjerljivo najbolja Schrauth s 28 poena i 13 skokova.

Trešnjevka 2009 je uvjerljivo nadigrala Mursu Vros 94:47. Uz dvije ubačene trice Doroteje Laljek ekipa Deana Nemeca je dobila prvu četvrtinu 25:15, a identičnih +10 bilo je i na poluvremenu (43:33). Igra gošći u potpunosti se raspala u nastavku koji je Trešnjevka 2009 dobila s uvjerljivih 51:14. Helena Galunić je ubacila 17 poena, Hana Muhl 14 (5sk, 4 as), a Anja Škara 12 (7 sk, 5as). Kod Osječanki koje su nastupile bez Sene Matešić i imale 34 izgubljene lopte bolje od ostalih Petra Šimunić (16) i Magdalena Mihaljević (11).