Medveščak bolji od Trešnjevke 2009…

U zagrebačkom derbiju 3.kola Premijer lige za prvaka košarkašice Medveščaka su slavile protiv Trešnjevke 55:44. Bila je to skromna šuterska večer što se posebno odnosi na Trešnjevku koja je trice šutirala 0-17 i imala samo 29 posto šuta. Susret je ponudio neizvjesnost samo u prvom poluvremenu (26:21), a u nastavku je bolje igrao Medveščak koji je uz dvije trice Lucije Skorić i jednu Lee Hajdin na isteku treće četvrtine imao 14 razlike (45:31).

”Čestitam Medveščaku na pobjedi koja je zaslužena. Mi smo bili premekani i imali previše problema s kojima smo se sretali u pripremi ove utakmice gdje nam Hana Muhl nije trenirala cijeli tjedan, kao i Žaja. To su mlade igračice koje bez treninga teško mogu igrati. Izuzev Škare i Majstorović ostatak ekipe je bio uspavan i bez inicijative. Utakmicu smo izgubili u napadu, a ne toliko u obrani jer je Medveščak morao nešto zabiti, a kada su zabili početkom drugog poluvremena onda smo izgubili i obrambenu čvrstinu.”..kazao je Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009.

”Čestitam svojim igračicama na izuzetnom zalaganju na ovoj utakmici. Veliki je pritisak bio na nama nakon starta s dva poraza i izdržali smo taj pritisak. Jako dobra obrana u većem dijelu utakmice. Dobro smo reagirali na njihove taktičke promjene i okrećemo se idućim utakmicama”..kazao je Viktor Kovač, trener Medveščaka.

Skorić (17 ) i Hajdin (11) su predvodile Medveščak, a kod Trešnjevke 2009 Anja Majstorović je ubacila 15, a Anja Škara 12.