I Medveščak ostao bez završnice Kupa R.Meglaj-Rimac…

Nakon ispadanja Trešnjevke 2009 i Zagreba četvrtfinale Kupa ”Ružice Meglaj-Rimac” bilo je kobno i za košarkašice Medveščaka koje su poražene u Šibeniku 58:57. Zagrepčanke su dobile prvu četvrtinu 17:14, ali u drugoj je dominirao Šibenik koji je prednost Medekica 23:16 do poluvremena serijom 20:3 okrenuo u svoju korist 36:26. Početkom treće četvrtine Ivana Ujević i Jovana Jeremić odvode Šibenik na +16 (44:28).

Probudio se Medveščak kada su Lucija Skorić, Lea Hajdin i Ana Mandić uspijele povezati nekoliko ubačaja i serijom 14:2 doći na zaostatak 46:42 koliko je bilo početkom posljednje četvrtine. Puno bolja obrana odvela je sastav Viktora Kovača u neizvjesnu završnicu pa je poslije ubačaja Tonie Uzelac bilo minus 3 (51:48) na pet minuta prije kraja. Potpuni preokret vidjeli smo u posljednje dvije minute kada je prvo pogodila Ana Petrak, a tricom Anđele Strize Medveščak je nakratko poveo 55:54 na 100 sekundi prije kraja. Šibenčankama je prednost s linije slobodnih bacanja vratila Ujević, uzvratila je Petrak za 57:56. Pobjednički koš za Šibenik zabila je Ujević, a pokušaj Strize da tricom donese pobjedu Medveščaku nije bio uspješan.

Ujević (14), Kendriana Washington (11p, 13 sk) i Jeremić (10p, 12 sk) su predvodile Šibenik, a kod Medveščaka Petrak je ubacila 14 uz 10 asistencija, Hajdin (12sk) i Strize su dodale po 11, a Mandić 10.

Ove dvije ekipe u nedjelju u Zagrebu igraju susret 5.kola Premijer lige za prvaka.