HRVATSKA ĆE IGRATI ZA POREDAK OD 9. - 16. MJESTA.... EP, U-18: PORAZ U ZAVRŠNICI OD BELGIJE…

Ženska juniorska reprezentacija Hrvatske poražena je od Belgije 61:59 u osmini finala EP u Sopronu. U neizvjesnoj završnici Belgija je do pobjede stigla košem Resimont sedam sekundi prije kraja. Pokušaj Josipe Silov da tricom donese pobjedu Hrvatskoj ostao je neuspješan.

Hrvatska je u prvj četvrtini imala prednost 17:10, a Belgija je odgovorila serijom 15:2 za prednost 32:19. Do poluvremena je naša reprezentacija vratila neizvjesnost u susret (35:36).

U nastavku izjednačen susret u kojem je Belgija ipak u završnici stigla do pobjede i plasmana u četvrtfinale, a Hrvatskoj ostaje razigravanje od 9.-16.mjesta, a u prvom susretu igrat će protiv Izraela.

Josipa Pavić je ubacila 16, Matea Tadić 13, Josipa Silov 12, a Diana Grizelj s 9 poena su predvodile Hrvatsku.