Prva liga (m): Sesvete nadigrale Pulu, Bosco poražen kod lidera…

Nastavljena je Prva muška liga utakmicama 12.kola. U derbiju vodeće i neporažene Jazine Arbanasi nadigrale su Bosco, a Sesvete su treću pobjedu ove sezone upisale protiv Pule 1981.

Bosco je u Jazinama poražen 98:77, a samo je prvu četvrtinu bio u utakmici koju je dobio 17:15. Serija Jazine Arbanasa krenula je s tri trice novog Amerikanca Adriana Andersona, a jednu je ubacio prvi strijelac susreta Marko Jurica za prednost 29:20. Tu nije bio kraj serije domaćina koji je do odmora napravio 14 razlike (47:33). U nastavku je Bosco u dva navrata stigao na minus 14 ali momčad Srđana Helbicha nije mogla više od toga.

Jurica s 24 i Anderson s 21 ponajbolji kod Jazina koji su ovom pobjedom napravili korak bliže potvrdi prvog mjesta uoči doigravanja. Makur Puou s 19 poena i 14 skokova najbolji kod Bosca, a po 12 su dodali Marin Zrnić i Arian Došen.

Sesvete su u borbi za ostanak u ligi upisale vrijednu pobjedu protiv Pule 1981. Bilo je 86:67 u odličnoj utakmici Sesvećana koji su ubacili 13 trica. Puljani su dobili prvu četvrtinu 18:16, a njihova igra se u potpunosti raspala u posljednjih pet minuta druge četvrtine kada su Sesvete na odmor otišle s 14 koševa viška (41:27). Seriju 15:2 je pokrenuo Dario Papak, a nastavili Karlo Kos, Mislav Oršanić i Filip Tušek da bi sve zatvorila trica Mateja Krajačića. Početkom treće četvrtine Ivan Piasevoli i Papak odvode momčad Josipa Bulajića na 20 razlike (51:31), a do kraja susreta gosti nakon pobjede protiv Adria Oil Škrljeva u Kupu Krešimira Ćosića nisu našli rješenje za raspoložene Sesvećane koje su predvodili Papak (25, 8 sk, 6 as), Tušek 16 i Krajačić s 13 poena. Kod Pule 1981 bolji od ostalih Kristijan Andabaka (16p, 7 sk, 7 as) i Matija Bilalović (15p, 8 sk), dok je Ivan Jakša Šola ubacio 12.

U nedjelju će Zapruđe ugostiti Cedevitu Junior, a Rudeš je domaćin Universitasu.