Prva liga: Bosco s novom strukom lako s Omišom, Garafolić nastavio seriju Rudeša…

U 13.kolu Prve muške lige Bosco je slavio protiv Omiš Čagalj Toursa 100:65, a Rudeš je novu pobjedu upisao u Samoboru.

Bosco se treći puta ove sezone odlučio za promjenu na klupi, a domaći tandem Luka Jovanović-Goran Perić vodio je ”žute” s klupe do uvjerljive pobjede. Već nakon prve četvrtine bilo je 32:18, a na poluvremenu 60:29. Vito Porobić je ubacio 17 poena, Makur Puou 16, Ante Brzović 15, a Arian Došen je dodao 13. Povratnički nastup upisao je Hrvoje Puljko koji je ubacio 7 poena. Kod gostiju koji su nastupili bez Ivana Mimice najefikasniji je bio Željko Jović (15).

Rudeš je u Samoboru stigao do četvrte uzastopne pobjede i na korak od pozicije koja vodi u doigravanje za HT Premijer ligu. Rudeš je bolje odigrao završnicu prve četvrtine kada je stigao do prednosti 25:16. Hrvoje Garafolić je vukao goste do prednosti na poluvremenu 47:38. Samobor je kratko zaprijetio početkom treće četvrtine (47:51), ali serijom 14:2 u režiji Garafolića, Nakić-Vojnovića i Reze momčad Milana Ličine se rezultatski odvojila i susret privela kraju unatoč tome što su Samoborci preko Brune Levanića Kutnija i Josipa Škare stigli na minus 4 (71:75) na tri minute do kraja. Potpuni preokret nije dozvolio Garafolić koji je zabio koš uz dodatno bacanje. Garafolić je utakmicu završio s 27 poena i 7 skokova. Marko Jurič je dodao 17, a Nakić Vojnović 12. Kod Samobora Levanić Kutni je ubacio 28, a Lovro Mandalinić 18 poena.

U nedjelju igraju Zapruđe-Ribola Kaštela i Cedevita Junior – Sesvete.