Vukovi slavili pobjedu 90:82... Cibona povela 2-0 u finalu protiv Cedevite…

U drugoj utakmici finala doigravanja Cibona je svladala Cedevitu 90:82 i povela 2-0 u seriji na četiri dobivene utakmice. Slijedeća dva susreta domaćin je Cedevita, a prvi je na rasporedu u utorak.

Cibona je opet imala bolji ulazak u utakmicu i na krilima raspoloženog Marka Ljubičića (13 poena u prvoj četvrtini) dobila početni period 22:19. Sredinom druge četvrtine nakon poena Frana Pilepića i Roka Rogića momčad Ivana Velića ima 8 razlike (37:29), a u prvom dijelu i najvećih +9 (45:36). Cedevita je do odmora preko Justina Cobbsa uspijela smanjiti (45:41).

U nastavku sredinom treće četvrtine uspijela je Cedevita nakratko povesti (55:54), ali je Damir Markota bio najzaslužniji za +6 (66:60) Cibone na ulasku u posljednju četvrtinu. Početak posljednje dionice obilježila je trica Pilepića i poeni Rogića za +11 (75:64). Tu prednost Vukovi nisu ispustili, a Cedevita je tek uspijela doći u dva navrata na pet poena zaostatka.

Marko Ljubičić je ubacio 18 poena uz 6 asista, a nakon susreta je kazao ”Mislim da smo energetski odigrali ovu utakmicu i ono što trener Velić inzistira cijelu sezonu mislim da smo pokazali i u ovoj drugoj utakmici. Dobro će nam doći tri dana odmora da zaboravimo ove utakmice i okrenemo se slijedećem susretu”. Pilepić i Markota su dodali po 17 poena. Kod Cedevite Cobbs je ubacio 24, a Elgin Cook 18 poena. ”Čestitao bi Ciboni na zasluženoj pobjedi. Kontrolirali su utakmicu cijelo vrijeme. Mi smo pokušavali i nismo uspijeli doći u ritam. Idemo sada na naš domaći teren i vratiti ove dvije izgubljene utakmice”.