Cibona poražena od Zadra…

U derbiju 13.kola HT Premijer lige Zadar je kao gost slavio kod Cibone 81:62 i tako i drugi puta ove sezone u domaćem natjecanju slavio protiv Vukova. Nije to bila večer Cibone koja nije uspijela uspostaviti svoj ritam, a Zadrani su susret prelomili u završnici treće i početkom četvrte četvrtine kada su napravili seriju 16:2 za 67:50. Gostima je pripala prva četvrtina 18:13, a nakon što je Dominik Gilbert zakucao za 22:13 uslijedile su jedine svjetle minute Cibosa koji su nakon trica Radovčića i Bilinovca, te poena Planinića poveli 26:24. Tada je Dominik Mavra pokrenuo mini seriju Zadra na koju se nadovezala spomenuta serija.

Mavra s 21 poenom je predvodio Zadar, a kod Cibone Darko Planinić je ubacio najviše 15 poena.

”Mentalno nismo večeras bili fokusirani na ovu utakmicu. Upozoravao sam igrače da će ekipa Zadra biti rasterećena i to se pokazalo. Nismo ušli čvrsto i premekani smo bili prvo poluvrijeme. Razigrali smo Zadar i jednostavno tokom cijele utakmice nismo uhvatili svoj ritam. Poraz je težak, ali sigurno da ćemo iz njega izvući pouke za sljedeće susrete’‘….kazao je trener Cibone Ivan Velić.

”Odradili smo zadnja dva tri treninga jako dobro i na tragu tog jučerašnjeg treninga vjerovao sam da možemo nešto napraviti. Odigrali smo možda prvu utakmicu sezone u kojoj je lopta išla i gdje smo imali to ekstra dodavanje u većini napada. Napadali smo Cibonu gdje je bila tanka i koristili smo te prednosti. Kada se igra tako onda je i postotak šuta dobar. Uhvatili smo Cibonu u jednom slabijem danu i zasluženo pobjedili”…dodao je trener Zadra Veljko Mršić.