Cibona poražena od Mege Bemax…

Cibona je u 19.kolu ABA lige doživjela domaći poraz od Mege Bemax 87:76. Susret u kojem su gosti dominirali od prve minute i već nakon pet minuta preko Simonovića i Atića poveli 17:2, a prvu četvrtinu završili s +15 (28:13). Nakon što su sredinom druge četvrtine gosti imali +19 (40:21) mali bljesak Cibosa vidjeli smo u finišu druge četvrtine kada je Matic Rebec povukao Vukove do -8 (44:36) koliko je bilo na odmoru. Cibona je u prvom poluvremenu promašila 9 slobodnih bacanja.

Furiozan ulazak Mege Bemax bio je i u treću četvrtinu kada su tricama Edina Atića i Deandre Kanea složili seriju 13:0, a u završnici tog perioda igre imali i 29 razlike (70:41). Tračak nade Cibona je imala sredinom posljednje četvrtine kada su prije svih Roko Badžim i Rebec smanjili na minus 9 (77:68), ali posljednja nada je otišla promašenim bacanjima Josipa Bilinovca što je tricom kaznio Nikola Mišković.

Mišković i Atić su predvodili Megu sa 17 poena, a Simonović je dodao 16. Kod Cibone koja će ostanak u ligi morati potvrditi u posljednja tri kola bolji od ostalih Badžim (14), a Rebec i Toni Katić su dodali po 11.

”Loše otvaranje utakmice je presudilo pobjednika. Mi nismo bili mentalno spremni za utakmicu. To sam osjetio na zagrijavanju i rekao sam igračima prije početka utakmice da nisu unutra. Znam i razlog, ali ostat će u svlačionici. Bez obzira na to vraćali smo 2-3 puta, ali se s ovakvom ekipom teško vratiti. Presudila je individualna kvaliteta, Perry i Kane su rješavali stvari 1 na 1. Druga zamjerka je otvaranje utakmice, ušli smo bez energije, oni su se razigrali i praktički rješili utakmicu. Idemo dalje, ima još utakmica do kraja ABA lige.”..kazao je Ivan Velić nakon susreta, a prenosi cibona.com