Cibona nakon 11 godina slavila kod Partizana…

U 20.kolu ABA lige Cibona je nakon produžetka slavila u Beogradu kod Partizana 90:87. Bila je to prva pobjeda Vukova u Beogradu nakon 14.listopada 2009.kada su Cibosi zadnji puta slavili (64:51). Sjajna utakmica Roka Prkačina (9sk) i Tonija Nakića (trice 7/10) koji su ubacili po 23 poena, a Darko Planinić je dodao 15. U neizvjesnom susretu Nakić je tricom devet sekundi prija kraja izborio produžetak (80:80), a u produžetku je Mateo Drežnjak povukao Cibose i ubacio sedam poena. Treba reći da je Cibona u drugoj četvrtini imala i 11 razlike (33:22), ali je Partizan do poluvremena stigao na mini zaostatak. Vrijedna pobjeda Cibosa izborena i bez Damira Markote kojeg trener Vladimir Jovanović nije uvodio u igru.

”Čestitam igračima na pobjedi. Nama je svaka utakmica do kraja prvenstva jako važna. Znali smo da Partizan ima problema s ozljedama i da su u skraćenoj rotaciji, ali smo i mi također imali puno problema. Mi smo danas bili u još skraćenijoj i vidjeli ste da su ovi momci ostavili i Klub i pobjedu ispred svojim osobnih ambicija. Bili smo tim, pobijedili smo i utakmica je bila prava prvenstvena, produžeci, promjena vodstva. Bili smo pametniji na kraju, no ništa nam ne znači sve ovo ako ne nastavimo ovako igrati do kraja prvenstva. Čestitam Partizanu na borbi i želim im sreću u nastavku. Mi sutra igramo utakmicu s Osijekom i nije nam lako ni malo.”..kazao je trener Cibone nakon susreta koji sada svoje misli okreće prema sutrašnjem gostovanju u Osijeku.