Ciboni derbi protiv Zadra, Cedevita Junior prekinula negativni niz…

U derbiju 7.kolu HT Premijer lige za prvaka Cibona je slavila protiv Zadra 89:80. Gostima su pripale prve minute (14:8), a nakon izjednačane prve četvrtine (24:24) sastav Gašpera Okorna je uz sjajnu rolu Lovre Gnjidića na odmor otišao s +10 (46:36). Odličnom igrom u završnici treće četvrtine tricom Tonija Nakića Vukovi su imali i 19 razlike (71:52). U posljednjih deset minuta pobjeda Cibone s kojom se bodovno izjednačila sa Zadrom nije došla u pitanje, a predvodio ih je Gnjidić s 18 poena. Roko Prkačin (10sk) je ubacio 13, a Mateo Drežnjak 12. Kod Zadra Trevor Thompson (9sk) je ubacio 19, a Dario Drežnjak 17.

“Moramo biti zadovoljni našom igrom osim prvih pet minuta i nekoliko završnih. Bitna pobjeda za nas u psihološkom smislu i za naš mir. Idemo dalje, već u petak igramo sa Zadrom ponovno, ali u ABA ligi. Za mene je još bitnija utakmica u nedjelju protiv Zaboka za koju se isto moramo pripremiti.”..kazao je trener Cibone Gašper Okorn

Cedevita Junior je upisala prvu pobjedu nakon šest uzastopnih poraza. U Domu sportova je nadigran Zabok 85:64 u utakmici gdje je Cedevita Junior serijom 11:2 sredinom druge četvrtine imala +17 (35:18). Nešto kasnije je Matej Bošnjak zabio za +20 (44:24), a u drugo poluvrijeme sastav Damira Mulaomerovića je ušao s + 16 (46:30). Zabok je u nastavku najbliže bio u završnici treće četvrtine kada je tricom Lukše Buljevića prepolovio prednost (58:50), a nakon nove serije domaćina 11:2 nestale su sve dvojbe.

“Čestitke igračima. Nije lako poslije šest uzastopnih poraza. Mislim da smo u svakom momentu večeras bili prije svega energetski dobri na terenu defanzivno i mislim da je to na kraju odredilo tok utakmice. Nezgodna ekipa Zaboka ima dosta individualno jakih igrača, tako da smo se pribojavali i iskusnog Budimira i braće Buljević. Međutim, mislim da smo danas prije svega bili dobri u obrani. Napad može uvijek bolje, ali mislim da možemo biti zadovoljni. Idemo dalje. Čeka nas Gorica. Drago nam je da smo se digli u jednom vrlo važnom momentu zato što imamo još tri utakmice i da se pripremo za playoff.”…kaže trener CJ Damir Mulaomerović

Zagrepčani su imali pet dvoznamenkastih strijelaca, a predvodio ih je Goran Filipović sa 16 poena i 6 asista. Emir Šabić i Ivan Vučić su ubacili po 12, a Jure Planinić (10sk) i Rok Radović po 10. Lukša Buljević je za Zabok ubacio 15, a Veljko Budimir 11.