Cedevita Junior poražena u Zadru, Furnir u nedjelju protiv Alkara…

U 4.kolu HT Premijer lige za prvaka Cedevita Junior je poražena na gostovanju kod Zadra 89:72. Zadrani su u završnici druge četvrtine stigli do prednosti 44:35, a Zagrepčani su prijetili do sedam minuta prije kraja kada je bilo 68:61. Tada je Pavle Marčinković pokrenuo seriju domaćina 17:4 za +20 (85:65).

“Čestitke Zadru. Mislim da su nas dobili u drugoj brzini, bez možda najboljeg igrača Cartera. Vidi se da su u dobrom stanju, u jednom dobrom momentu i u dobroj formi, a da smo mi evidentno u krizi koja je došla u najgorem mogućem momentu. Međutim, na nama je da se probamo izvaditi, da idemo utakmicu po utakmicu i da jednostavno ne izgledamo ovako kao što smo izgledali. Na momente je bilo par nekih dobrih stvari, međutim, veći dio utakmice nismo dobro igrali. Ne može se dobiti Zadra u Zadru s ovakvom igrom, bez neke obavezne igre, prije svega defanzivno. Zadar je cijelo vrijeme kontrolirao. Ja im čestitam i želim im da u ponedjeljak pobijede.”…kazao je trener CJ Damir Mulaomerović.

Dario Drežnjak (19) i Dominik Mavra (15) su predvodili domaćine, a kod CJ koja je upisala četvrti uzastopni poraz bolji od ostalih Emir Šabić (12) i Filip Bundović (11).

Standings provided by SofaScore LiveScore

U 4.kolu HT Premijer lige za ostanak Furnir će iskupljenje za domaći poraz od Sonik Puntamike tražiti na domaćem parketu gdje u nedjelju od 17 sati dočekuje Alkar iz Sinja ”Nakon prilično šokantnog poraza protiv Sonika svaka ekipa, a ne samo naša je potrešena. To je tako u sportu i zato se igra košarka. Oni igrači koji nisu u mogućnosti podnijeti pritisak onda se ne mogu baviti sportom. Radili smo dosta na tom psihološkom pritisku. Svaka utakmica od ovih sedam je bitna, a Alkar je ekstra bitna s obzirom na veliku neizvjesnost u ligi. Pobjeda je imperativ i mislim više nama nego njima.”..kazao je trener Jeronimo Šarin.