Bosco želi prvi skalp Hermesa koji vjeruje u trinaestu pobjedu….

Derbi 13.kola Prve muške lige u subotu od 19.45 u SD Boško Božić Pepsi igraju Bosco i Hermes Analitica. Domaćini s tri poraza u sezoni dočekuju neporažene Analitčare koji su na najboljem putu da se vrate u HT Premijer ligu. Iako će se ove sezone igrati i Liga za prvaka gdje nas očekuju još dva međusobna susreta ove dvije momčadi pred domaćinima je veći imperativ pobjede ukoliko žele razmišljati o osvajanju jednog od prva dva mjesta nakon 32 odigrane utakmice ”Hermes Analitica bez obzira na iskustvo, uigranost i neporaženost nije nepobjediva. Mi smo se kroz ovaj tjedan pokušali maksimalno dobro pripremiti i doći do pobjede koja bi mogla okrenuti nastavak sezone. Oni su pokazali smo svoju kvalitetu i prošli neokrznuti kroz teška gostovanja, ali ključ uspjeha mora biti obrana. U prvoj utakmici smo dobro igrali prvo poluvrijeme, a u nastavku jednostavno nestali i upali u svoje probleme. Mislim da smo sada iskusniji i da smo vidjeli kako treba igrati protiv, a to je maksimalno koncentrirano svih 40 minuta”...kaže organizaor igre Bosca Petar Babić.

”Respektiramo Bosco i ova utakmica bi mogla biti puno neizvjesnija nego prva, ali uloga favorita je na našoj strani i ukoliko budemo igrali na način kako smo to radili ove sezone mislim da pobjeda neće izostatati. Puno toga će ovisiti i tko će od tri posuđena igrača Cedevite Junior igrati u utakmici jer to znamo neposredno pred utakmicu, ali pokazali smo da i bez njih možemo izvući jako važne pobjede. S obzirom na sustav natjecanja ova utakmica i nije toliko presudna jer će važnije biti kako ćemo igrati na proljeće, ali uvjereni smo da imamo svoje mjesto među dva najbolja kluba u ligi”..kaže Ivan Svoboda koji svojim iskustvom uz Filipa Kordića, Ivana Milekovića i Kristijana Šutala vuče Hermes Analiticu prema povratku u društvo najboljih klubova Hrvatske.

Prva liga, 13. kolo

18.12.2021. 16:30KK Kvarner 2010 - Medveščak
18.12.2021. 19:45Bosco Zagreb - Hermes Analitica (ŠSD Boško Božić Pepsi (Trnsko))
19.12.2021. 17:15Zagreb - KK Ribola Kaštela (ŠSD Boško Božić Pepsi (Trnsko))

1. Hermes Analitica 12 12 0 6 - 0 6 - 0 1134 977 +157 24
2. Dinamo Zagreb 12 10 2 6 - 0 4 - 2 1000 848 +152 22
3. Bosco Zagreb 12 9 3 5 - 1 4 - 2 1050 882 +168 21
4. KK Ribola Kaštela 12 8 4 4 - 2 4 - 2 929 885 +44 20
5. KK Kvarner 2010 11 7 4 3 - 2 4 - 2 846 781 +65 18
6. Omiš Čagalj Tours 12 6 6 5 - 1 1 - 5 906 929 -23 18
7. KK Dubrovnik 10 6 4 4 - 1 2 - 3 810 785 +25 16