Hermes Analitica poražena u Osijeku…

Hermes Analitica je na startu HT Premijer lige doživjela poraz na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek. Bilo je 101:85 u susretu gdje su Analitičari posljednju prednost imali u 6.minuti (15:13), a domaćini na krilima Dylana Jamesa prvo odlaze na 23:17, a nakon što su drugu četvrtinu otvorili s tri uzastopne trice (James 2, Paić) bilo je 11 razlike (33:22). Na poluvremenu je bilo 52:38, a  početkom treće četvrtine 18 razlike (56:38). U završnici je mirisalo na preokret jer je sedam minuta prije kraja Ivan Svoboda zabio tricu za minus 5 (78:73), ali su uzvratili Robert Kujundžić i Pavao Paić (85:73).

James je utakmicu završio s 30 poena i 8 asista. Antonio Jordano je ubacio 19, Kujundžić 17, a Pavao Paić 15 poena. Kod Hermes Analitice Ante Krapić je ubacio 29 uz 10 skokova. Filip Kordić je dodao 14, a Bruno Perić 10.

”Čestitke domaćinima na zasluženoj pobjedi. Kako smo rekli prije utakmice nismo se mogli pripremiti na onaj način kako smo htjeli i to nije opravdanje za ovaj rezultat. S time ne želimo umanjiti pobjedu domaćina. Trebalo nam je jedno vrijeme da se adaptiramo na igru Osječana. U trećoj četvrtini smo se približili ali smo napravili previše grešaka i dekocentracije da kvalitetna domaća momčad predvođena Jamesom to nebi kaznila. ”..kazao je Božidar Bilafer, trener Hermesa nakon susreta.