Zvezda prejaka za mlade Cibose…

U 1.kolu ABA lige Cibona je na domaćem parketu ugostila euroligaša Crvenu zvezdu MTS koja je slavila uvjerljivu pobjedu 104:66. Susret u kojem su iskusniji gosti dominirali od samog početka pa su nakon trice Tonija Nakića za (7:11) napravili seriju 14:0, a na isteku prve četvrtine imali +22 (33:11). Dominacija gostiju bila je prisutna i u nastavku susreta, a Cibona je ipak u drugom poluvremenu uspijela popraviti dojam.

Corey Walden (19) i Duop Reath (17) su predvodili C.Zvezdu, a kod Cibone bolji od ostalih Mateo Drežnjak (16), Nakić (13) i Filip Bundović (12).

”Vidjela se velika razlika između ove dvije ekipe. Oni su nivo eurolige. Maksimalno su ozbiljno ušli u utakmicu i mi se tu nismo snašli. Igrali su na rubu faula, nismo mogli uspostaviti neke kretnje u napadu i vrlo brzo su tu rješili utakmicu. Mi imamo svoj put koji je trnovit i očekivali smo da će biti teških poraza, međutim, nećemo odustajati. Radit ćemo i to je to. Igrači imaju moju maksimalnu podršku i bolje da smo se odmah na početku susreli s ovakvom ekipom da znamo na čemu smo.”..kazao je nakon susreta trener Cibone Ivan Velić.

Uoči početka susreta ABA liga i KK Cibona odali su priznanje Marinu Roziću za njegovih 16 sezona u dresu Cibone, a njegov dres s brojem 20 Cibona će umiroviti.