U 4.kolu Prve lige... Zapruđu završnica u Đakovu, Rudeš poražen u Zadru…

Košarkaši Zapruđa upisali su drugu uzastopnu pobjedu u Prvoj ligi. U 4.kolu na gostovanju u Đakovu izabranici Nikole Piacuna su slavili 67:64. Domaćini su uz tri trice Mateja Karlovića i jednu Kristijana Vladovića otvorili utakmicu s prednošću 16:6, a nakon četvrte trice Karlovića bilo je 22:10. Ipak do kraja prve četvrtine Gašparac, Penić i Raič rade seriju 8:0 za 22:18. Završnicu druge četvrtine bolje igra Zapruđe koje tricama Joksimovića i Vrlike radi seriju 10:0 za 37:30. Domaćini do odmora ipak hvataju priključak (37:36). Marko Raič je doveo goste do sedam razlike (43:36) u trećoj četvrtini, ali je raspoloženi Karlović do kraja te dionice vratio domaćine u prednost 50:47.  U posljednjih šest minuta domaćini ulaze s +5 (68:63), ali za razliku od utakmica protiv Agrodalma i Dubrave sada je Zapruđe bolje odigralo završnicu. Uz Penića i Gašparca ključnu tricu za prednost 65:64 ubacio je Paško Vrlika. Promašene napade domaćina kaznio je Raič s linije slobodnih bacanja.

Raič je utakmicu završio s 15 poena i 7 asista. Ivan Penić je dodao 13 uz 19 skokova, a Hrvoje Gašparac 10. Kod Đakova Karlović je ubacio 28 poena (trice 6/9) uz 10 skokova. Antun Hrkać je ubacio 16.

Rudeš je treći poraz doživio na gostovanju u Zadru gdje su domaće Jazine Arbanasi slavile pobjedu 114:86. Domaćini su već nakon prve četvrtine imali 15 razlike (25:10), a +27 su imali u završnici treće četvrtine 73:46 i 82:55. Rudeš je sredinom posljednje četvrtine uspio nakratko smanjiti da bi domaćini serijom 17:4 u posljednje četii minute zaključili utakmicu. Bivši igrač Hermes Analitice Bruno Španja s 29 poena i 13 skokova je predvodio Jazine. Emilio Banić je dodao 23, a Mirza Sarajlija 21 uz 8 asista. Kod Rudeša Ljubo Zadro je ubacio 17, a Ivan Zebić i Nikola Ivanković po 16 poena.