U 8.kolu Prve lige... Važna pobjeda Rudeša, porazi Agrodalma i Zapruđa…

Rudeš - Universitas (foto: KK Rudeš)

U današnjim susretima 8.kola Prve muške lige pobjedu je upisao Rudeš, a poraze Agrodalm i Zapruđe.

Rudeš je u derbiju začelja slavio protiv Universitasa 83:63 i upisao drug pobjedu. S trenerskim povratkom Milana Ličine ”crno-bijeli”  su od početka preuzeli kontrolu igre i rezultata, a jedini pada su imali u završnici druge četvrtine kada su mladi Splićani na odmor otišli s +5 (42:37). Predvođeni Cvitkovićem, Zebićem, Prkačinom i Galićem domaćini su u dugom poluvremenu gradili prednost, a u završnici stigli do uvjerljive pobjede u koju je Tomislav Cvitković ugradio 27 poena uz 10 skokova. Roko Prkačin (12 sk) i Ivan Zebić (7 sk) su dodali po 13, a kapetan Mario Galić 12. Univeristas je predvodio Bruno Rebić s 21 poenom.

Agrodalm nije uspio slaviti u Puli koja je bila bolja 82:73. Zagrepčani su vodili tri četvrtine, a Pula 1981 je posljednju četvrtinu otvorila serijom 10:0. U posljednje četiri minute Agrodalm je ušao u zaostatku 68:66, apobjedu domaćinima donose poeni Henrya Frencha i Ante Graše (74:66). French je ubacio 24, a Vedran Pušić i Kristijan Andabaka su ubacili po 20. Kod Agrodalma Andrej Ceraj je ubacio 16, Nikola Baran 12, a Domagoj Matić 11 poena.

Zapruđe je doživjelo domaći poraz od Dubrovnika 77:57. Domaćini su uz 10 poena Filipa Stanića poveli 12:6 na startu, ali su Dubrovčani odgovorili serijom 10:0, a početkom druge četvrtine već imali 13 razlike (31:18). Nikola Došen i Ivan Vodopija vodili su goste do 14 razlike (36:22). U nastavku susreta Zapruđe nije uspijelo ozbiljnije ugroziri prednost gostiju koje je predvodio Vodopija s 25 poena i 12 skokova. Došen je dodao 21 uz 10 asista. Kod Zapruđa Stanić je ubacio 20, a Paško Vrlika 19.