U 9.kolu Prve lige... Zapruđu bodovi iz Splita, Rudeš poražen u Kaštelima, Agrodalm uvjerljiv…

U 9.kolu Prve muške lige Zapruđe je kao gost slavilo u Splitu kod Universitasa 82:68. Momčad Nikole Piacuna je i ovom susretu nastupila oslabljena, a ni domaćini nisu bili u svom najjačem sastavu.

Splićani su bolje otvorili utakmicu i dobili prvu četvrtinu 22:17. U drugoj četvrtini Tomislav Garvanović je bio začetnik serije Zapruđa, a svoj napadački udio imao je i Filip Stanić pa su gosti na poluvremenu imali + 6 (38:32). Sedam trica ubacio je Univeristas u trećoj četvrtini, ali je prednost i dalje bila na strani Zapruđa (62:55).

Universitas je bio na minus 7 (63:70) na šest minuta do kraja, a tada povratnik Braslav Turić ubacuje šest poena u nizu i u Dominika Joksimovića otklanja eventualnu neizvjesnost. Garvanović je utakmicu završio s 28 poena. Stanić je dodao 19, a Turić 16. Kod Splićana Ivan Perasović je ubacio 22, a Bruno Rebić 16 poena (7 as).

Rudeš je gostovao u Kaštelima gdje je poražen 91:74. Zagrepčani su na startu preko Roka Prkačina poveli 16:10, a domaćini uzvratili tricama Vručinića i Rašetine. Kaštela su serijom 10:2 u drugoj četvrtini stigla do 11 razlike (34:23), a najvećih +18 imali u završnici treće četvrtine kada je bilo 70:52. Domaćini su ubacili 13 trica iz 25 pokušaja, a predvodili su ih Frano Marasović (21) i Vručinić s 18 poena. Kod Rudeša koji je igrao bez Galića i Zebića najefikasniji su bili Luka Ljubičić (17) i Prkačin s 13 poena.

Agrodalm se lako obračunao sa Đakovom i slavio 97:65. Već do poluvremena bilo je velikih +22 (51:29). Gosti su šutirali trice 5/31, a momčad Joška Garme predvodili su Matija Markočić (22), Dorian Ribarić (17) i Andrej Ceraj (16). Kod Đakova Matej Karlović je ubacio 15 poena.