Peta pobjeda Zapruđa... Zapruđe u završnici okrenulo Dubravu…

Zagrebački dvoboj u 13.kolu Prve muške lige danas su igrali Zapruđe i Dubrava. Pobjeda je pripala domaćinima 80:77 u susretu koji je odlučen u dramatičnoj završnici. Dubrava je s + 11 ušla u posljednjih deset minuta, a Zapruđe serijom 19:1 napravilo preokret i preko raspoloženog  Hrvoja Gašparca stiglo do vrijedne pobjede.

Dubravaši su bolje ušli u utakmicu i nakon četiri minute poveli 12:0. Na prva četiri koša Filipa Šimovića nadovezale su se trice Petra Perića i Ivana Tvrtka Majića. Zapruđe je priključak (10:14) uhvatilo na krilima Ivana Penića koji je ubacio 10 od prvih 12 poena domaćina. Lavovi su bili bolji u prvom dijelu što govori i podatak da su imali 14 skokova više od domaćina, a dominirao je Ante Smolić koji je uz Majića kreirao novu osjetniju prednost (34:21). Promašio je Smolić zakucavanje za 36:21, a na poluvrijeme Dubrava otišla s 11 koševa viška (46:35).

Prednost Dubrave 52:39 u 24.minuti Zapruđe je preko Raiča, Gašparca i Penića gotovo dostiglo (55:51). Šimović je uz sedam uzastopnih poena odveo Dubravu na +13 (66:53). U posljdednjih deset minuta gosti ulaze s +11 (66:55).

Sjajan ulazak momčadi Nikole Piacuna u posljednju četvrtinu rezultirao je serijom 19:1 za nepunih pet minuta. Dvije trice ubacio je Hrvoje Gašparac, po jednu Ivan Penić i Filip Stanić pa je Zapruđe povelo 74:67. Nakon niza promašenih trica Dubravaša jednu je ubacio Lovro Kušec, a Čubrić je izjednačio (74:74) na ulasku u posljednje dvije minute. Iskusni Gašparac ubacuje svoju treću tricu, a uzvratio je Perić (77:77). Na 33 sekunde do kraja Fran Vujić ubacuje oba bacanja za 79:77, a nakon što Smolić nije uspio izjednačiti napravio je nesportsku, a Marko Raič je ubacio jedno bacanje za konačnih 80:77.

Penić je s 27 poena predvodio Zapruđe. Gašparac je dodao 18, a Raič 10. Kod Dubrave Šimović je ubacio 17, Majić 13, a Smolić 12 uz 12 skokova.