Porazi Agrodalma, Dubrave i Rudeša... Zapruđe jedini prvoligaš u II.krugu Kupa Krešimira Ćosića…

Dubrava - Pula 1981

U susretima I. kruga Kupa Krešimira Ćosića od četiri zagrebačka prvoligaša tek je Zapruđe izborilo II.krug. Domaće poraze doživjeli su Agrodalm, Dubrava i Rudeš.

Zapruđe je slavilo u Rijeci kod Kvarnera 84:68. Momčad Nikole Piacuna igrala je bez Penića i Garvanovića, a nakon početne prednosti Kvarnera 8:3 uslijedila je serija Zapruđa 26:6 za +15 (29:14) u 14.minuti. Nije bilo neizvjesnosti u nastavku susreta, a Zapruđe je predvodio Filip Stanić s 19 poena. Paško Vrlika je dodao 15 uz 12 skokova, a Marin Mihalić 13. Vrijedi izdvojiti i 11 poena juniora Ivana Andrije Galića. Domaćine je predvodio Matija Bilalović (22).

Zapruđe će u II.krugu za vikend gostovati u Puli koja je slavila u Dubravi 93:85. Izmješao je trener Dubrave Darko Krunić petorke u ovom susretu i veću minutažu dao igračima koji su igrali manje u dosadašnjem dijelu Prve lige. Sjajnu večer imao Mirko Marić koji je ubacio 33 poena (trice 7/8) i uz 8 skokova bio najzaslužniji za pobjedu sastava Branimira Pavića. Puljani su vodili većim dijelom susreta, a u završnici je Dubrava stigla na zaostatak 78:76. Tada je Marić ubacio pet uzastopnih poena. Raspoloženi su bili i Kristijan Andabaka (22p, 10 sk) te Henry French (17). Kod Dubrave po 12 poena ubacili su Karlo Kos, Jure Rezo i Ante Smolić, a po 10 Matej Krajačić i Filip Šimović.

Agrodalm je u mini derbiju na Pešćenici poražen od Sonik Puntamike 88:81. Zadrani su u susretu gdje je Agrodam vodio 33:24 u 14.minuti do pobjede stigli u posljednjih šest minuta. Junaci pobjede su bili Dino Palčić i Benjamin Bučaj koji su kreirali seriju 11:0 za 86:75. Palčić je utakmicu završio s 19 poena i 9 asista. Matko Atelj je dodao 17, a Antonio Mišić 13. Kod Agrodalma za kojeg nisu igrali Ribarić i Matić istaknuli su se Matija Markočić (19) i Luka Mohač (18).

Đakovo je slavilo u Sutinskim vrelima protiv Rudeša 81:69. Zagrepčani su igrali bez Galića i Prkačina, a trener Milan Ličina veću minutažu je dao igračima koji su manje igrali u dosadašnjem dijelu sezone. Ivan Nakić Vojnović je uz 15 poena imao 12 skokova. Nikola Ivanković je dodao 10, a 12 minuta na parketu odigrao je i Ivan Krolo. Đakovo koje će u II.krugu gostovati u Dubrovniku predvodio je Matej Karlović s 22 poena.

Rudeš – Đakovo (foto: KK Rudeš)