Zapruđe ispustilo pobjedu protiv Jazina…

Zapruđe je u 9.kolu Prve lige poraženo u Trnskom od Jazine Arbanasa 70:68 u susretu gdje su nakon trice Kristijana Joksimovića na ulasku u posljednju minutu imali prednost 68:64. Tada je Marko Šarac ubacio tricu za Zadrane, a nakon promašaja trica Dominika Joksimovića i Doriana Ribarića prvo je Mihael Buljan je zabio na 69:68, a nakon njega Filip Vujičić zabio jedno bacanje za konačnih 70:68.

Zadrani su ubacili četiri trice u prvoj četvrtini i vodili 23:14. Preokret do odmora radi Zapruđe koje je predvodio Julijan Rajič do prednosti 34:31. U nastavku niti jedna momčad nije imala osjetniju razliku, a pobjednika je odlučila spomenuta završna minuta.

Goste je predvodo Vujičić s 14 poena. Buljan (8sk) i Krševan Klarica su dodali po 12, a Šarac 11 poena. Rajič je za Zapruđe ubacio 16 poena, Lovre Paleka 16, a Dorian Jelenek (12sk), Kristijan Joksimović (15sk) i Dominik Joksimović po 9.

”Prava derbi utakmica za svakog košarkaškog sladokusca. Neizvjesna od prve minute i svakako da smo i mi pobjedili da bi bilo zasluženo. Čestitke gostima na pobjedi, a mi se okrećemo daljnjem radu”...kazao je trener Zapruđa Siniša Mesić.

”Propustili smo u prvom poluvremenu desetak laganih kontranapada realizirat i tu smo ušli u laganu nervozu. Ekipa Zapruđa ima kvalitetne pojedince koji znaju igrati leđima prema košu, a naša momčad je mlada i fizički inferiorna u odnosu na njih. Mislim da smo zasluženo na kraju pobjedili”…dodao Marko Selin, trener Jazina.