Zagrebački prvoligaši uspješni u Dalmaciji, Jelenek nazadrživ za Medveščak…

Danas su nastupili svi zagrebački klubovi u 12.kolu Prve muške lige. Vodeći trio Hermes Analitica, Dinamo i Bosco gostovao je u Dalmaciji i upisao pobjede, a zagrebački dvoboj Medveščaka i Zapruđa pripao je gostima.

Hermes Analitica je slavila u Dubrovniku 93:90 i tako i dalje ostala jedina neporažena momčad. Domaćini su bolje otvorili susret (33:22), a odgovor Analitičara stigao je u drugoj četvrtini kada su nakon trice Noe Svobode dobili prvo poluvrijeme 46:45. U nastavku smo gledali neizvjesnost iako je Hermes Analitica u završnici tricama Ivana Milekovića imala +10 (89:79) posljednjih tridesetak sekundi je donijelo uzbuđenja, ali su ipak smireniji bili gosti i zasluženo upisali još jednu pobjedu.

Noa Svoboda s 26 poena i 6 asista je predvodio Hermes Analiticu. Mileković je dodao 20, a Ivan Svoboda 17. Andrija Jelavić je uz 11 poena imao 14 skokova. Kod Dubrovnika najefikasniji je bio Domagoj Vrkić s 25 poena i 7 skokova.

Dinamo je u još jednom susretu prepunom obrata slavio u Kaštelima. Bilo je 69:66. Bolje otvaranje Plavih (22:12) potrajalo je cijelo prvo poluvrijeme, a u završnici druge četvrtine bilo je 14 razlike (41:27). Ribola Kaštela je u nastavku uspijela uspostaviti rezultatsku neizvjesnost i nakon trice Maria Krešića posljednji puta voditi (66:64) na dvije i pol minute prije kraja. Nakon što je Andro Anzulović izjednačio ključnom se pokazala trica Hrvoja Garafolića za 69:66 nakon koje domaćini preko Delaša i Rašetine nisu uspijeli dohvatiti produžetak.

Garafolić je ubacio 16, Anzulović 15, a Ivan Nakić Vojnović (10sk) i David Ušić (9sk) po 11. Kod Ribole prvo ime Ante Delaš (20p, 7sk, 9as).

Bosco je slavio u Zadru kod Jazina 87:77 u utakmici gdje ga je druga četvrtina koštala minusa na poluvremenu (44:36). Vodili su domaćini do završnice treće četvrtine kada su Luka Katura i Luka Babić doveli Bosco u prednost (63:60). U završnici sve je rješila trica Petra Babića za 80:71. Bosco je predvodio upravo Petar Babić s 19 poena i 6 asista. Ante Smolić (9sk) i Luka Krajnović su dodali po 13, a kod domaćina prvo ime Krševan Klarica (24p, 8sk)

Zapruđe je slavilo kod Medveščaka 73:67 i tako upisalo važnu pobjedu za nastavak sezone. Bio je to zanimljiv i neizvjestan susret u kojem su gosti u završnici preko Doriana Jeleneka i Filipa Stanića uspijeli slaviti. Nezadrživ za Medveščak bio je Jelenek koji je ubacio 39 poena (šut 14/24, trice 6/7, 9sk). Stanić je dodao 10. Kod Medveščaka Luka Skorić je ubacio 21 poen uz 11 skokova, a Renato Serdarušić 15.