U 21.kolu HT Premijer lige... Zagreb poražen kod Jazina…

U 21.kolu HT Premijer lige košarkaši Zagreba poraženi su na gostovanju u Zadru. Domaće Jazine Arbanasi slavile su pobjedu 101:97 u utakmici gdje je Zagreb dobio tri četvrtine, a izgubio samo prvu koju su domaćini furiozno rješili u svoju korist (36:11). U nastavku je Zagreb pomalo smanjivao prednost domaćina, a nada se ukazala na ulasku u posljednje četiri minute kada je Ante Krapić ubacio dvije uzastopne trice za prednost Mrava 90:89. Ipak Petani i Šango kreiraju seriju Jazina 7:0 koja je trasirala put prema četvrtoj pobjedi.

”Moram reći da su nas Jazine zasluženo pobijedile – jer su nas pobijedile. Odigrali smo kriminalnu prvu četvrtinu i to ne prvi put ove sezone. Imamo mladu momčad s tek pokojim iskusnim igračem, a Krapić nije Superman. Danas mu se priključilo nekoliko igrača, no to nije bilo dovoljno. Jazine su odigrale fantastičnu prvu četvrtinu u kojoj su napravile veliku razliku. Završile su je s 25 razlike, a imali su i pokoji poen prednosti više, tako da su unatoč preostale tri četvrtine u kojima smo mi bili bolji zasluženo pobijedile – rekao je gostujući strateg i dodao – subjektivno mi se čini da smo bili zreliji ostale tri četvrtini. Zreliji, iako smo mlađa momčad. Pogled na statistiku kazuje da smo nadskakali protivnika, da su oni imali tek pokoju asistenciju više i kada bismo samo to gledali rekli bismo da smo mogli doći po pobjede. Ali nismo. Do kraja sezone ostaju nam Split, Cibona, Hermes i Šibenik. Dakle, četiri utakmice u pet kola. Ne predajemo se i pokušat ćemo materijalizirati raspored i uhvatiti priključak. Moramo slaviti u još dva susreta i nadam se da će zadnje kolo protiv Šibenika odlučivati o nečemu. Borba za ostanak će biti gledljiva i neka bolji među nama zadrži premijerligaški status. Želim vam svima sretan Uskrs – kazao je nakon susreta trener Zagreba Nikola Garma, a prenosi basketball.hr

Jazine se predvodili Remi Barry (25) i Mirza Sarajlija (24), a kod Zagreba Krapić je ubacio 31 uz 10 skokova. Kruno Macner je dodao 17, a Domagoj Proleta 16 poena.