U 6.KOLU A-1 LIGE ZA PRVAKA... ZAGREB SVLADAO ZADAR, CEDEVITI ŠESTA POBJEDA U NIZU…

Bila je to uspješna zagrebačka večer. U 6.kolu Lige za prvaka pored pobjede Cibone u Velikoj Gorici slavlje su pisali Zagreb i Cedevita. Zagreb je u derbiju kola svladao Zadar 75:68, a Cedevita je nadigrala GKK Šibenik 104:53.

Zagreb je nakon tijesnih i pomalo nesretnih domaćih poraza konačno uspio svladao Zadar i napraviti značajnu pobjedu u borbi za treće mjesto. U utakmici koja je ponudila puno rezultatskih prokreta Mravi su u završnici uspijeli slaviti. Naon što je Filp Kraljević izjednačio rezultat na 68:68 u 39.minuti Zadar je do kraja susreta ostao bez poena, a pogađali su Halilović, Marčinković i Batur (trica) za + 7.
Zadarski dvojac Jakov Vladović (18) i Ivan Batur (16) je predvodio Zagreb, a kod Zadra Kraljević i Ante Delaš su ubacili po 15 poena.

A-1 LIGA ZA PRVAKA, 6. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
KK Zagreb 11 16 30 18 75
Zadar 15 22 20 11 68
19.04.2016. / 18:00 27:37 48:31
Cedevita je očekivano lako nadigrala GKK Šibenik koji se do poluvremena držao na pristojnih 43:30. U nastavku je momčad Veljka Mršića iskoristila svoju nadmoć i ubilježila novu uvjerljivu pobjedu.

“Pokušali smo iskoristiti ovu utakmicu kao trening, a na kraju smo uspjeli. Velika je razlika u kvaliteti i nema se tu što pametno reći. U drugom poluvremenu smo igrali u dobrom ritmu i igrali smo dobru obranu. Izgledali smo ozbiljno, ali za moj ukus bih volio da lopta ide malo brže, da imamo rješenja i da već po prijemu nešto radimo, a ne da uhvatimo loptu pa pričekamo sekundu-dvije. U prvom poluvremenu sam se odlučio na dvije petorke po 10 minuta i zato tada nismo imali neki specijalni ritam”, izjavio je trener Cedevite.

Cedevita 19 24 27 34 104
KK Šibenik 12 18 13 10 53
19.04.2016. / 18:00 43:30 61:23
Miro Bilan (19) i Luka Žorić (15) su predvodili domaćine, dok je kod Šibenika Domagoj Vrkić ubacio 20 poena.