Treći poraz Vukova u HT Premijer ligi... Zadru derbi u Draženovom domu…

U derbiju 9.kola HT Premijer lige Zadar je slavio u Zagrebu protiv Cibone 82:79. Susret prepun rezultatskih preokreta na kraju je pripao Zadru koji je s više koncentracije u završnici stigao do pobjede. Početnu prednost Vukova 12:8 gosti su serijom 13:0 pretvodili u svoju prednost i dobili prvu četvrtinu 23:16. Nakon što je Dominik Mavra ubacio tricu za 31:24 vidjeli smo seriju Cibone 11:0 koju je inicirao raspoloženi Mateo Drežnjak koji je svojom četvrtom tricom nešto kasnije doveo Cibonu na +7 (40:33). Prvi dio zakucavanjem je zaključio Roko Prkačin za novih +7 (44:37).

Prednost Cibone 51:45 do kraja treće četvrtine Zadar je okrenuo u svoju korist i vodio u završnici susreta. Činilo se nakon trice Mavre za 75:69 na manje od minutu do kraja da je pitanje pobjednika rješeno, ali su Toni Nakić i Drežnjak tricama doveli Cibonu na mini zaostatak 77:78. Veliki broj grešaka u završnici Cibone kaznili su Zadrani sa linije slobodnih bacanja iako su pogodili tek tri od zadnjih šest.

Zadar je predvodio Justin Carter s 22 poena i 7 skokova. Antonio Jordano je ubacio 14, a Aleksandar Bursać 13. Kod Cibone Drežnjak je ubacio 22 (trice 6/9), Nathan Reuvers 13, a Prkačin 10.