Zadrani u završnici slomili Furnir…

U 23.kolu HT Premijer lige Zadar je kao gost u Dubravi bio bolji od Furnira 94:77. Gosti koji su u Zagreb doputovali bez Mavre, Onuakua i Cartera otpor Dubravaša slomili su početkom posljednje četvrtine kada su napravili seriju 8:0 i poveli 77:63. Početak utakmice sa strane gostiju otvorili su Kodi Justice i Martin Junaković koji su najzaslužniji za prednost 27:22 na isteku prve četvrtine. Furnir se nije predavao i uz razigranog Antu Smolića i Luku Pandurića držao je rezultatski priključak u vidu zaostatka 43:48 na poluvremenu.

Iako su na krilima Alaksandra Bursaća Zadrani poveli 56:45 na otvaranju drugog poluvremena ukazao se Mihajlo Jerković koji je uz Ivana Tvrtka Majića serijom koševa držao Furnir u utakmoici. Vrhunac dobre igre domaćina bila je trica Petra Perića za 63:66 u završnici treće četvrtine. Odgovorio je Jan Palokaj, a novo rezultatsko odvajanje Zadar je napravio na startu posljednje četvrtine kada je Justice zabio za 80:65.

”Mi smo znali da će biti teška utakmica jer smo neke igrače morali odmoriti zbog ritma koji nas čeka. Ja sam vjerovao da ovi dečki mogu odigrati dobru utakmicu bez obzira na umor i putovanja. Furniru čestitke jer su odigrali dobru utakmicu i mislim da su igrali na gornjoj granici svojih mogućnosti i želim im sreću u nastavku sezone. Ako budu imali ovakav pristup mislim da će ranije rješiti pitanje ostanka. Već nas u petak čeka nova utakmica i čestitke mojim igračima na način na koji su odigrali drugo poluvrijeme. Nije bilo lako i došli smo direktno na utakmicu i nadam se da to više nećemo raditi.”..kazao je Ivan Perinčić koji vodi Zadar u odsustvu prvog trenera Veljka Mršića.

”Definitivno moji momci su dosta stvari koje smo se dogovorili ispoštivali. Za dobiti ovakvog Zadra bez obzira što su došli oslabljeni bez tri igrača iz petorke trebalo nam je još više želje i još poneki igrač raspoložen. Imali smo naša tri vanjska igrača Pandurić, Vujić i Perić koji su imali šut 3/22 tako da nam je taj dio nedostajao. Zadar je odigrao jednu mušku utakmicu s jako dobrim šutom za tricu. Na kraju su zasluženo pobjedili, a nama ostaje činjenica da se vidi dosta stvari koje su bolje nego što su bile i to nam daje zalog za budućnost. Ipak smo ovakvog Zadra s motiviranim igračima držali tri četvrtine u maksimalnom egalu i biti u prilici za povesti je jako dobar rezultat”…kaže trener Furnira Jeronimo Šarin.

Zadar je predvodio Junaković sa 17 poena i 11 asista. Justice je dodao 16, a Antonio Jordano i Palokaj po 12. Kod Furnira Ante Smolić je ubacio 17 poena uz 6 skokova. Jerković je dodao 15, Isabell 14, a Majić 12 poena.