Odigrane sve utakmice 3.kola HT Premijer lige... Zadar nadigrao Cedevitu Junior, Split slavio u Dubravi…

Danas su igrane posljednje dvije utakmice 3.kola HT Premijer lige. Zadar je u Jazinama nadigrao Cedevitu Junior 86:68, a Split je slavio kod Furnira u Dubravi 73:60.

Cedevita Junior je samo na početku vodila u Zadru, a brzo su domaćini okrenuli susret i već nakon prve četvrtine imali 10 razlike (22:12). U nastavku su kontrolirali susret i upisali drugu pobjedu, a Cedevita Junior prvi poraz. Domaćine je predvodio Aleksandar Bursać (14), a kod CJ Goran Filipović je ubacio najviše (13).

“Prije svega bih čestitao ekipi Zadra koja je bila u svakom segmentu apsolutno bolja od nas. Mislim da su izgledali jako svježe, odmorno i motivirano, što, na kraju krajeva, moja ekipa nije bila. Mislim da su nas ove dvije pobjede dosta opustile, a ipak smo igrali protiv aktualnog prvaka Hrvatske. Mogu biti samo nezadovoljan s pristupom koji su momci pokazali jer svi ostali elementi košarke su bili elementi Zadra. Raduje da su igrali s mladim igračima i da su Brala i Paponja bili na terenu. Mislim da su ozbiljno shvatili utakmicu i da ih je taj poraz u Podgorici dodatno motivirao. Čestitam im. Mi idemo dalje, čeka nas u nedjelju nova utakmica i to je to. Mi smo mlada ekipa, bit će oscilacija, ali ono što me raduje je da je mladi Kučić dobro odigrao u zadnjih devet minuta, a i Bošnjak je igrao korektno.”..kazao je nakon susreta trener CJ Damir Mulaomerović.

Odlično otvaranje Furnira u Dubravi (14:5) potrajalo je do sredine druge četvrtine kada je s tri uzastopne trice Tonija Perkovića Split napravio seriju 11:0 i poveo 29:22. Nije se Furnir predavao i do odmora (29:36) uspio je zadržati rezultatski priključak. U nastavku je momčad Srđana Subotića održavala rezultatsku prednost ponajviše zahvaljujući sjajnom Perkoviću te skoku u napadu. Furnir je na šest i pol minuta prije kraja košem Duje Rađe stigao na minus 3 (56:59), ali su Perković i Lovre Runjić odveli utakmicu u mirne vode što se dogodilo i tri minute prije kraja kada je Runjić ubacio tricu za 71:60.

Perković je ubacio 27 poena (trice 5/11). Runjić (7sk, 4osl) i Karlo Žganec (5sk, 4osl) su ubacili po 12. Kod Furnira Mateo Vidović je ubacio 20 poena, a Kenan Karahodžić 12 (6 as).

”Split je zasluženo pobjedio utakmicu, a mi smo bili puno bolji u obrani nego prva dva kola. Imali smo dosta nelogičnih izgubljenih lopti i ostaje žal da smo morali biti s više koncentracije u napadu jer bi onda zasigurno bili u situaciji da možda dobijemo ovu utakmicu.”..naglasio je trener Furnira Jeronimo Šarin.