Vukovi u utorak domaćini u drugoj utakmici... Zadar bolji od Cibone na startu polufinala…

U prvoj utakmici polufinala doigravanja Zadar je svladao Cibonu 89:78 i poveo 1-0 u seriji. Druga utakmica igra se u utorak (20h) u KC Dražen Petrović.

Zadar je poveo na startu 8-2, a Cibona je brzo poenima Rozića, Žorića i Novačića okrenula rezultat i vodila 19:14. Krešimir Ljubičić i Novačić zaključuju prvu četvrtinu s prednošću 29:22. Vodili su Cibosi cijelim tijekom druge četvrtine, a na odmor otišli s 9 poena viška (51:42). Činilo se da je na pomolu repriza polufinala Kupa Kreše Ćosića, ali su Zadrani u nastavku zaigrali bolje i preko Luke Božića i Lovre Bašića uhvatili rezultatski priključak.

Cibona je imala prednost 70:67 na početku posljednje četvrtine, ali u idućih pet minuta ubacili samo dva, a primili šesnaest poena. Božić je s 25 poena i 14 skokova predvodio Zadar koji je igrao bez Mislava Brzoje. Steven Gray je ubacio 15, a Ive Ivanov je dodao 14 uz 10 skokova. Kod Cibone u čiji se sastav vratio Marko Tomas (10p, 6 sk) Luka Žorić je ubacio 31 poen uz 7 skokova. Novačić je dodao 12.