Zabok u završnici do bodova kod Hermes Analitice…

(foto: Marin Sušić)

U zaostalom susretu 7.kola HT Premijer lige Hermes Analitica je ugostila Zabok i doživjela poraz 70:64. Bio je to susret rezultatskih amplituda u koji je bolje ušla Hermes Analitica (17:14), ali u drugoj četvrtini uabcila samo 5 poena pa su gosti na odmoru imali 14 razlike (36:22). Nije išao šut za tricu Analitičare u prvom dijelu (1/14), ali su zato u nastavku tricama uhvatili priključak jer je dvije ubacio Kristijan Šutalo, a po jednu Filip Kordić i Ivan Svoboda što ih je dovelo na minus 3 (43:46).  Zabok je tricom Luke Tomasa u posljednju četvrtinu ušao sa šest poena viška (51:45).

U posljednjih pet minuta Ivan Mileković je dva puta doveo domaćine na poen zaostatka, a važnu tricu za Zabok zabio je Andro Anzulović (64:60). Šutalo kao najbolji pojedinac večeras povezao je četiri poena za zaostatak 64:66. Tada Antonio Črnjević koristi asistenciju Mladena Primorca, a nakon osobne pogreške Franka Kalpića u napadu bilo je jasno da bodove odlaze u Zagorje.

Črnjević je predvodio Zabok s 15 poena i 12 skokova. Tomas je dodao 15, a Petar Marić 14 (5 as). Kod Hermesa Šutalo je ubacio 22 (8sk), Svoboda 14, a Kordić 9 poena.

1. Zadar 12 10 2 6 - 0 4 - 2 1001 801 +200 22
2. Cibona 12 9 3 6 - 1 3 - 2 1069 864 +205 21
3. Sonik Puntamika 12 8 4 5 - 1 3 - 3 998 999 -1 20
4. Gorica 10 8 2 5 - 0 3 - 2 887 737 +150 18
5. KK Split 11 7 4 4 - 0 3 - 4 943 899 +44 18
6. Adria Oil Škrljevo 12 6 6 5 - 1 1 - 5 959 1002 -43 18
7. Zabok 13 5 8 3 - 3 2 - 5 981 1058 -77 18
8. KK Furnir 12 3 9 2 - 4 1 - 5 1006 1054 -48 15