Lavovi na diobi prvog mjesta... Za kraj uspješne polusezone Lavovi slomili Jazine Arbanase…

Dubrava je u derbiju 11.kola Prve lige u svojoj dvorani svladala vodeće Jazine Arbanase 93:89 i uspješnu polusezonu okončala na diobi prvog mjesta.

Kristijan Šutalo otvorio je utakmicu sa šest uzastopnih poena, a s druge strane razigrao se James Bungei. Dubrava je početkom druge četvrtine stigla do 11 razlike (34:23), ali su gosti uzvratili serijom i na krilima Emilia Banića napravili seriju 11:0 i stigli do izjednačenja. Minute bez poena tricom je razbio Ivan Tvrko Majić, a završnicu prvog dijela za prednost na odmoru 47:44 bolje su odigrale Jazine Arbanasi.

Treća četvrtina ponudila je veliki broj promašaja, a Dubravaši su u završnicui uspijeli doći na četiri poena viška (70:66) s kojima su ušli u posljednjih deset minuta. U posljednjih šest minuta ušlo se u egalu (76:76). Uspijela je Dubrava nakon trica Šimovića i Perića, te ubačaja uz dodatno Stipe Čubrića doći do 7 razlike (87:80) na tri minute do kraja. Vratili su se Zadrani preko Franka Kaštropila (87:84) što je primoralo trenera Dubrave Darka Krunića da pozove minutu odmora. Ubacio je Petar Perić tricu za 90:84 na 1.30 do kraja. Stigli su Zadrani na četiri sekunde do kraja na 91:89, ali je Šimović zakucavanjem potvrdio osmu ovosezonsku pobjedu Lavova.

Šimović je utakmicu završio s 21 poenom. Perić je dodao 18 (trice 4/9), Ante Smolić 17 (14 sk), Majić 12 (8 as), a Dorian Jelenek 10 uz 5 skokova. Čubrić je uz šut za tricu 0/9 podijelio 9 asista i ubacio možda i ključne poene za pobjedu. Kaštrolil je predvodio goste s 24 poena i 10 skokova. Bungei je dodao 22 (8 sk), Bruno Španja 19 ( 8sk), a Banić 15 (trice 3/10)