2.kolo HT Premijer lige za prvaka... Visok poraz Cibone u Zadru, Zabok iznenadio Cedevitu Junior…

U 2.kolu HT Premijer lige za prvaka Cibona je poražena u Zadru 80:52, a Cedevita Junior u Zaboku 91:83. Derbi na Višnjiku uvjerljivo je pripao Zadranima koji su iskoristili veliku indisponiranost Cibosa koji su u drugoj četvrtini ubacili samo pet, a u četvrtoj osam poena. Zadrani su na poluvremenu imali 14 razlike (36:22), a sve je bilo jasno nakon trice Duje Brale za 56:35. U posljednjoj četvrtini Justin Carter je pogodio tri, a Dominik Mavra dvije trice za +30 (78:48).

Carter je predvodio domaćine sa 18 poena. Mavra je uz 16 poena imao 9 asista, a Domagoj Vuković uz 14 dodao 13 skokova. Kod Cibone Mateo Drežnjak je ubacio 12, a Lovro Gnjidić (5as) 11 poena.

Cedevita Junior je upisala drugi uzastopni poraz. U Zaboku je bolji bio domaćin 91:83. Zagrepčani su u 8.minuti imali 22-13, ali borbeni Zabok je bez kapetana Antonija Črnjevića, Jure Gunjine i Marka Juriča uhvatio rezultatski priključak, a u nastavku preko Lovre i Lukše Buljevića preuzeo prednost. Cedevita Junior je tricom Ivana Miličevića posljednji puta vodila 73:72 na četiri i pol minute prije kraja, ali ostala bez poena tri minute pa je Zabok tricama Veljka Budimira i Lovre Buljevića, te zabijenim bacanjima Lukše Buljevića i Marina Vručinića napravio seriju 10:0 i stigao do prve ovosezonske pobjede protiv Cedevite Junior.

“Mislim da je zaslužena pobjeda Zaboka. Bez tri vrlo važna igrača. Mislim da su prije svega zasluženo pobijedili jer su više htjeli i željeli. Mislim da smo večeras, moram priznati, bili katastrofalni prije svega po pristupu. Pogotovo naši neki najbolji igrači, tako da smo bili bez energije i ja mogu slobodno reći, nismo došli na utakmicu. Na nama je da porazgovaramo i da to riješimo unutar ekipe. Meni kao treneru gledati kao ekipu i na koji način smo igrali… Kad vam protivnička ekipa skoči 49 puta, onda znate da nešto nije u redu. Međutim, riješit ćemo to sigurno u sljedećim danima koji dolaze. Čestitke Zaboku, a mi smo očigledno zapali u određenu krizu i, ono što me najviše ljuti, je indolentnost, neadekvatna borbenost u nekim dijelovima igre i sebičnost. Tako da morat ćemo to izanalizirati i podvući neke određene korake.”..kazao je trener CJ Damir Mulaomerović.

Lukša Buljević je uz 20 poena imao 10 skokova, Lovro Buljević 16 uz 8 skokova, a Vručinić i Budimir (10sk) po 15 poena. Kod CJ Goran Filipović je ubacio 23 poena (6as), a Ivan Vučić 17.